Taip pat didesnėmis apyvartomis išsiskyrė prekyba „Invaldos“ ir „TEO“ akcijomis, kurių perleista už 163,3 ir 117,8 tūkst. eurų. Labiausiai brango „Linas Agro Group“ akcijos – 4,21 proc. Šios akcijos buvo aktyviai superkamos per vieną tarpininką, tačiau jokių esminių naujienų apie šią bendrovę šiandien nebuvo paskelbta. Labiausiai pigo likvidumu nepasižyminčios akcijos, kaip „Vilniaus degtinės“, „Lino“ ir Kauno energijos.
Talino biržoje akcijų apyvarta sudarė 581,6 tūkst. eurų, o pagrindinio indekso reikšmė padidėjo 0,3 proc. Brangusių ir pigusių akcijų skaičius buvo vienodas. Tiesa, apie pusė biržos apyvartos buvo sudaryta tiesioginiais sandoriais. Aktyviausiai prekiauta „Olympic Entertainment Group“ akcijomis, kurių perleista už 239,6 tūkst. eurų, o akcijų kaina sumažėjo 0,92 proc. 100 tūkst. eurų apyvartą taip pat perkopė prekyba „Tallinna Vesi“ ir „Silvano Fashion Group“ akcijomis. Investuotojai teigiamai sureagavo į „Ekspress Grupp“ I ketv. finansinius rezultatus (plačiau apie juos įmonių naujienose), tad šios bendrovės akcijų kaina išaugo 0,28 proc. Labiausiai pigo „Arco vara“ akcijos – 3,5 proc.
Rygoje akcijų buvo perleista už 47,8 tūkst. latų, o biržos akcijų indeksas sumažėjo 0,44 proc. Labiausiai brango „Olaines kudra“ ir „Olainfarm“ akcijos – 15,63 ir 2,75 proc. Pastarųjų akcijų dienos apyvarta buvo didžiausia tarp Rygoje kotiruojamų bendrovių irsudarė 39,7 tūkst. latų. Labiausiai pigo „Latvijas tilti“ akcijos – 2,7 proc.
Įmonių naujienos
Estijos žiniasklaidos bendrovė „Ekspress Grupp“ (EEG1T)paskelbė 2012 m. I ketv. finansinius rezultatus. Bendrovės pajamos išaugo 8 proc. iki 14,2 mln. eurų. Atmetus 2011 m. I ketv. uždirbtą vienkartinį pelną iš vieno sandorio, bendrovės EBITDA išaugo 16 proc. iki 1,6 mln. eurų, o grynasis pelnas siekė 179 tūkst. eurų, kai prieš metus buvo patirtas 155 tūkst. eurų nuostolis. Apie pusę pajamų sudarė spausdinimo sektoriaus pardavimai, per metus augę 14 proc. Internetinės žiniasklaidos pajamos augo 18 proc., o šio segmento EBITDA per metus išaugo net 743 proc. Verta pabrėžti, kad 2011m. I ketv. visi „Ekspress Grupp“ veiklos segmentai buvo pelningi.
Šiandien įvyko visuotinis „Harju Elekter“ (HAE1T) akcininkų susirinkimas. Jokių netikėtumų nebuvo pateikta, buvo priimti visi akcininkų susirinkimo pasiūlymai. Bendrovė išmokės 0,07 euro dydžio dividendus vienai akcijai (dividendinis pajamingumas – 2,7 proc.). Be to, buvo patvirtinta kad „Harju Elekter“ darbuotojai bus motyvuojami bendrovės akcijų opcionais, kuriuos 2015m. Bus galima konvertuoti į paprastąsias akcijas. Iš viso bendrovė planuoja tokiu būdu išleisti 600 tūkst. papildomą akcijų emisiją, sudarančią apie 3,5 proc. bendrovės įstatinio kapitalo.
