Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 7d. 11:19

Algirdas Butkevičius dėl MMA nuspręs kitą pusmetį

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius
Lietuvos premjeras neatmeta galimybės, kad 2015 metais minimalus atlyginimas (MMA) gali būti padidintas, tačiau dėl konkretaus dydžio bus sprendžiama antrąjį šių metų pusmetį. Tačiau Algirdas Butkevičius mano, kad atlyginimo didinimo nereikia sieti su euro įvedimu – Vyriausybė ir taip numato pamažu didinti algas 2015-aisiais ir vėlesniais metais, priklausomai nuo ekonomikos augimo.

„Aš nesakau, kad ji (MMA – BNS) negali būti padidinta, bet mes pasakysime, kiek gali būti padidinta nuo 2015 metų minimalioji mėnesinė alga, aš manau, antrajame pusmetyje, įvertinus visus makroekonominius rodiklius. Prieš tai reikės įvertinti, kokios mūsų yra finansinės galimybės didinti darbo užmokestį, kad neatsirastų tokia darbo apmokėjimo sistema, kad nekvalifikuota darbo jėga gautų tokį patį atlyginimą, kaip ir kvalifikuotas darbuotojas“, – interviu LRT radijui antradienį teigė A.Butkevičius.

Pasak jo, minimalios algos didinimo bei pensijų kompensavimo nereikėtų sieti su euro įvedimu, nes vienas Vyriausybės tikslų yra pamažu didinti valstybės sektoriaus darbuotojų algas.

„Norėčiau pasakyti, kad paskutiniu metu daug kas yra siejama su euro įvedimu, jeigu kalbant apie finansinius ekonominius dalykus. Turiu aiškiai pasakyti, kad nesiūlyčiau sieti nei minimalios mėnesinės algos didinimo su euro įvedimu, nei pensijų kompensavimo sistemos įgyvendinimo su euru (...). Mes siūlysime, kad nuo 2015 metų kartu su euro įvedimu būtų didinamas darbo užmokestis ir biudžetiniame sektoriuje dirbantiems darbuotojams, bet ne tik 2015 metais, sistema leis ir 2016 metais, ir 2017 metais pastoviu procentiniu dydžiu didint darbo užmokestį, atsižvelgiant į ekonominę situaciją Lietuvoje. Tai yra mūsų Vyriausybės pagrindinis tikslas“, – kalbėjo premjeras.

Anot A.Butkevičiaus, pensijų kompensavimas bus pradėtas šių metų antroje pusėje.

„Pensijų kompensavimas jau turės būti aiškus iki šių metų gegužės 1-osios dienos, Seimo nutarimu Vyriausybė yra įpareigota paruošti pensijų kompensavimo mechanizmą, jį pateikti Seimui ir tikiuosi, kad mes jį pradėsim įgyvendinti šių metų antrajame pusmetyje“, – tikino ministras pirmininkas.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jeigu Lietuva nori įsivesti eurą, nuo 2015 metų MMA turi padidinti iki 1509 litų.

Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę siūlymus iš karto po euro įvedimo padidinti MMA 500 litų – nuo 1000 iki 1500 litų – pavadino naiviais. Pasak jos, tokiu atveju reikėtų rasti lėšų ir kitų atlyginimų didinimui, kad būtų išlaikytos darbo užmokesčio proporcijos, be to, neaišku, kaip reikėtų sulaikyti infliaciją.

Dėl pastarosios, pasak I.Šimonytės, problemų kiltų su Europos Komisija, kuri ne tik prižiūri, kaip šalis atitinka Mastrichto kriterijus prieš įsivedant eurą, bet ir kaip išlaiko jų tvarumą po naujos valiutos įvedimo.

Finansų ministras Rimantas Šadžius anksčiau teigė, kad 1500 litų minimali mėnesio alga iškreiptų makroekonomines proporcijas. Jis teigė, kad kasmet minimali alga galėtų augti tiek, kiek vidutinis darbo užmokestis – po maždaug 5 proc.

L.Graužinienė yra sukritikavusi tokius R.Šadžiaus teiginius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką