Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 22d. 10:23

Algirdas Butkevičius: Honkongas galėtų tapti tiltu Lietuvos eksportui į Kiniją

Algirdas Butkevičius su Honkongo biržos pirmininku Chow Chung – kongu
lrv.lt nuotr. / Algirdas Butkevičius su Honkongo biržos pirmininku Chow Chung – kongu

Pirmadienį atvykęs vizito į Honkongą ir susitikęs su lietuvių bendruomenės, Lietuvos prekybos rūmų Honkonge ir vietos verslo bendruomenės atstovais, antradienį Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pradėjo darbo susitikimus šiame Kinijos specialiajame administraciniame regione.

Antradienio rytą Lietuvos premjeras dalyvavo Honkongo vertybinių popierių biržos atidaryme, kur, pasakęs sveikinimo kalbą, kartu su šios biržos pirmininku Chow Chung  -kongu smūgiu į gongą atidarė biržos rytinę prekybos sesiją.

„Man didelė garbė būti čia, viename iš pasaulio didžiausių finansų centrų. Honkongas yra teisingai apibūdinamas kaip vieta, kur Rytai susitinka Vakarus. Ir aš labai tikiuosi, kad jis taip pat taps tiltu tarp Kinijos kapitalo ir užsienio investicijų galimybių, kurias Lietuva teikia“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas, pridurdamas, kad ne veltui Honkonge įsikūrusi didžiulė Kinijos pramoninė korporacija „China Merchants Group“ (CMG) jau pasirinko Lietuvą kaip bazę tolesnei plėtrai į Vidurio ir Rytų Europos šalis.

Antros didžiausios pagal į apyvartą išleidžiamų akcijų skaičių biržos Azijoje pirmininkas Chow Chung - kongas kalbėjo, kad vis daugiau Kinijos ir jos administruojamo regiono – Honkongo – įmonių domina investicijų galimybės Lietuvoje, ypač logistikos srityje, pasinaudojant neužšąlančiu Klaipėdos jūrų uostu ir puikiai išvystyta geležinkelių infrastruktūra.  

Vėliau susitikęs su Honkongo prekybos ir ekonominės plėtros sekretoriumi Gregoriu So Kam - leungu, A. Butkevičius aptarė su juo prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir bendradarbiavimą turizmo srityje.

„Lietuva suinteresuota plėtoti prekybinius ryšius su Honkongu kaip startiniu tašku Lietuvos verslui toliau skverbiantis į Kinijos rinką“, – sakė Lietuvos premjeras, vardindamas perspektyviausius eksporto sektorius. Tai – pažangūs lazeriai mokslui ir pramonei, biotechnologijos, baldai, maisto produkcija.

„Lazerine Lietuvos įranga naudojasi garsiausi Europos, Amerikos ir Azijos universitetai, mokslo laboratorijos ir aukštųjų technologijų kompanijos, pavyzdžiui, NASA, CERN, Havajų observatorija, Kembridžo universitetas, „General Electric“, „Mitsubishi Heavy Industries“, LG, „Samsung“, – vardijo Vyriausybės vadovas.

Sekretorius pažymėjo, kad su dideliu entuziazmu apsilankytų Lietuvoje ir kartu su verslininkų delegacija pasidomėtų mūsų šalyje esančiomis investicijų galimybėmis. Preliminariai susitarta, kad vizitas galėtų įvykti jau šių metų gegužė mėnesį.

Be to, už ekonominę Honkongo plėtrą atsakingas pareigūnas teigė, jog čia gyvenantys žmonės labai vertina maisto kokybę, todėl atsivėrus lietuviškų pieno ir mėsos produktų importo galimybėms čia lietuviška žemės ūkio produkcija suras savo vietą. 

Pernai turistų iš Kinijos skaičius siekė 10 tūkst., didelį turistų iš Azijos dėmesį traukia sveikatingumo paslaugas teikiantys kompleksai.

Kalbantis apie turizmą, sekretorius sakė, jog vis daugiau Honkonge gyvenančių žmonių domisi Baltijos šalimis, tarp jų ir Lietuva, todėl turistų skaičius Lietuvoje ir toliau augs. Pernai turistų iš Kinijos skaičius siekė 10 tūkst., didelį turistų iš Azijos dėmesį traukia sveikatingumo paslaugas teikiantys kompleksai.

Dvišalio bendradarbiavimo klausimai aptarti ir Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su Honkongo specialaus administracinio regiono vyriausiuoju vadovu Leung Chun – yingu.

„Lietuva, būdama geografiniame Europos centre ir galinti pasiūlyti integruotą transporto infrastruktūrą bei kvalifikuotą darbo jėgą, yra vartai į 500 milijonų gyventojų Europos Sąjungos rinką“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas taip pat pažymėjo, kad baigus vertinimo procedūras, netrukus Lietuva galės eksportuoti į Honkongą jautieną. Honkongo vadovo teigimu, šiuo metu Honkongas daugiausia jautienos importuoja iš Kanados, o lietuviška produkcija sudarys aukštos kokybės alternatyvą rinkoje.

Ministras Pirmininkas Honkongo administracijos vadovus kartu su verslo ir mokslo bendruomene pakvietė dalyvauti Vilniuje rugsėjo mėnesį rengiamoje svarbioje didelėje tarptautinėje konferencijoje „Life Sciences Baltics“ 2016.

Antradienį Honkonge Lietuvos Vyriausybės vadovas dar susitiks su korporacijos „China Merchants Group“ valdybos pirmininku Li Jianhongu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką