Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: jei euro nebus – atsistatydinsiu

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko ir Finansų ministerijos atstovams pavyko Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę įtikinti, kad euras Lietuvai reikalingas. Seimo pirmininkė eurą įsivesti sutinka su sąlyga, kad bus keliama minimali mėnesio alga (MMA), tuo metu premjeras sako atsistatydinsiąs, jei euras įvestas nebus.

„Sutarta, kad 2015 metų sausio pirmą dieną euras bus“, – po politinės tarybos posėdžio antradienį sakė premjeras Algirdas Butkevičius. Pasak jo, artimiausiu metu bus pradėtas euro įvedimo viešinimas.

„Pavyko išsklaidyti tam tikras abejones tų politikų, kurie suprato, kad, jeigu bus įvestas euras, tai nukentės kai kurios socialinės programos, nebus didinama minimali mėnesinė alga, nebus didinamas darbo užmokestis. Aš manau, kad šiandien po tų pranešimų galima daryti išvadą, kad kaip tik euro įvedimas palengvins ir pagreitins socialinių problemų sprendimą, pagreitins darbo užmokesčio didinimą, pritrauks didesnes užsienio investicijas, leis sukurti naujas darbo vietas“, – sakė A.Butkevičius.

Jis pareiškė, kad, jeigu euras nebus įvestas, atsistatydins.

Pasak jo, būtina įtikinti žmones, kad euras yra naudingas: „Taip pat, aišku, buvo kalbama apie tai, kad reikia išsklaidyti visuomenės pesimizmą. Visuomenė turėtų keisti savo nuotaikas dėl euro įvedimo. Iki kiekvieno žmogaus turi ateiti informacija apie euro įvedimo pliusus ir minusus.“

Seimo pirmininkė laimina euro įvedimą

Loreta Graužinienė
Loreta Graužinienė

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, praėjusią savaitę aiškinusi, kad, įvedus eurą, žmonės neturės ko valgyti, dabar jau pritaria euro įvedimui. Tačiau, jos teigimu, būtina tuo pačiu didinti ir MMA.

„Iš pristatymo (euro įvedimo planą politikams antradienį pristatė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir finansų ministras Rimantas Šadžius – 15min.lt) supratau ir diskusijoje prieita prie tos pačios nuomonės, kad tose valstybėse, kur buvo įvestas euras, buvo pakelta minimali alga. Tikiuosi, kad artimiausiu metu įvyks diskusija dėl dydžio, sąlygų“, – sakė L.Graužinienė.

Pasak jos, Darbo partija sieks, kad MMA kiltų iki 1500 Lt. Tačiau neaišku, kokia bus galutinė suma:  „O koalicijoje yra 4 partijos. Be abejo, diskutuojant gimsta bendri sutarimai.“

Nebus euro, nebus ir A.Butkevičiaus

„Tvarkietis“ aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sakė, kad reikia būtinai atsiklausti visuomenės nuomonės.

„Mes nekvestionuojame Vyriausybės programos. Mes pasisakėme už tai, kad, darant tokį žingsnį, reikalinga bent jau didžiosios dalies gyventojų parama, sutikimas. Mes siūlėme referendumą, mes ir dabar manome, kad referendumas gal būtų geriausias variantas. Koalicijos partneriai mano, kad referendumas galbūt nebūtinas, galbūt galima atrasti ir kitų formų, patvirtinančių, kad dauguma Lietuvos gyventojų pritaria euro įvedimui“, – sakė V.Mazuronis.

Pasak jo, jeigu žmonės nepritars euro įvedimui, geriau tokio žingsnio nedaryti. V.Mazuronis sakė, kad antradienį politinėje taryboje pristatyti apklausos rezultatai, rodantys, kad euro skeptikų vis dar yra daugiau nei pritariančiųjų euro įvedimui. Tačiau jis tikisi, kad valdantiesiems pavyks įtikinti visuomenę euro nauda.

A.Butkevičius tvirtino, kad euras 2015 metų sausį bus tikrai įvestas. Jei ne – jis paliks premjero kėdę.

„Savaime suprantama, jokių abejonių negali būti“, – sakė premjeras, paklaustas, ar atsistatydins nesėkmės atveju.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką