Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: savivaldybėms nebus leidžiama skolintis daugiau

Su akcijos dalyviais susitiko premjeras Algirdas Butkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Vyriausybėje vykusiame Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus susitikime su miestų ir rajonų savivaldybių merais kalbėta apie savivaldybių finansinius reikalus ir šilumos ūkį. Vienas svarbiausių klausimų – susirūpinimą keliantis savivaldybių įsiskolinimas, pranešama Vyriausybės tinklalapyje.

Šių metų savivaldybių biudžetų apimtis yra 3 mlrd. 239,8 mln. litų, o jų įsiskolinimas kredito institucijoms kartu su kreditoriniu įsiskolinimu balandžio 1 d. buvo 2 mlrd. 125,4 mln. litų (iš jų skola bankams – 1 mlrd. 794,5 mln. Lt ir kreditorinis įsiskolinimas – 331 mln. Lt).

„Girdime savivaldybių „nemokumo“, „bankroto“ sąvokas – teisiškai tai netinkamos frazės, tačiau jos atkreipia dėmesį į labai svarbią įsiskolinimo problemą. Vyriausybė atidžiai išanalizavo susirūpinimą keliančią situaciją. Savivaldybių nominalioji skola augo iš esmės adekvačiai valstybės skolai, ir savivaldybių skola turės keisti kryptį kartu su valstybės skolos kryptimi, o vėliau siekti grįžti prie de facto nedeficitinių biudžetų. Savivaldybių biudžetai skolintis turi turėti teisę tik europinių projektų bendram finansavimui. Biudžetai turi būti „kuriantys“ (darbo vietas, pridedamąją vertę), o ne išlaidaujantys. Nepakanka tik pastatyti naują pastatą ar nutiesti naują kelią, net jei tai ir Europos pinigai, būtina aiškiai skaičiuoti naudą arba matyti, kada ir kaip tai atsipirks“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybė siūlys kitąmet nedidinti nominaliųjų skolinimosi limitų, o 2015 m. – tikėtina, mažinti.

„Siūlysim nustatyti konsoliduotos skolos limitus, neleisiančius ateityje „kurti“ paslėptą skolą. Savivaldybės turi teikti operatyvią ir teisingą informaciją Finansų ministerijai, o Vyriausybės atstovai galės ir privalės įsitikinti tos informacijos teisingumu. Pasiūlysim 2014 m. priemones, skirtas neutralizuoti buvusius „politizuotus“ sprendimus, negatyviai paveikusius Vilniaus miesto finansinę būklę“, – sako Ministras Pirmininkas.

Su savivaldybių merais taip pat kalbėta ir apie valstybėje planuojamą šilumos ūkio pertvarką, šilumos gamybos finansavimo galimybes, panaudojant ES struktūrinių fondų paramą.

„Jau šiemet savivaldybės turėtų ruoštis šilumos ūkio pertvarkai, leisiančiai sumažinti šildymo kainas iki 20 procentų“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką