TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius: Tarptautinis valiutos fondas palaiko Lietuvos siekį įsivesti eurą

Euras
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Euras
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovais ir jų vadovu Christophu Klingenu. Susitikime pateiktos TVF misijos išvados ir rekomendacijos, aptarta Lietuvos ekonominė padėtis.

„Pernai Lietuvos ekonomika augo 3,4 proc. – tai buvo viena sparčiausiai augančių ekonomikų Europos Sąjungoje. Tikimasi, kad šiemet augimas išliks toks pat, o 2015-aisias prognozuojamas iki 4,3 proc. augimas. Įvertinus planuojamą BVP augimą, ryžomės šiemet užtikrinti ne didesnį kaip 1,9 proc. biudžeto deficitą ir tuo demonstruojame siekį įsivesti eurą. Atitikimas Mastrichto kriterijams – viena esminių prielaidų tarptautinėms finansų rinkoms pasitikėti Lietuva. Einame ambicingu, gerai apgalvotu keliu. Euras leis užtikrinti tvarų ilgalaikį ūkio ir žmonių gerovės augimą“, – teigė premjeras A.Butkevičius.

TVF atstovai savo išvadose konstatavo, kad Lietuvos ekonomikos plėtra yra solidi ir subalansuota, tačiau siekiant Vakarų Europos pajamų lygio, būtina užbaigti prisijungimo prie euro zonos procesą ir užtikrinti ilgalaikę sėkmę joje, baigti stabilizuoti viešuosius finansus, įgyvendinti struktūrines reformas, kurios sudarytų sąlygas nuolatiniam aukštam investicijų lygiui.

„Džiaugiuosi, kad TVF nuomone, euro įvedimas Lietuvoje tikėtinas ir sveikintinas. Tai sudarytų sąlygas didesniam finansiniam stabilumui, dar intensyvesnei užsienio prekybai ir didesnėms investicijoms“, – po susitikimo sakė Lietuvos Vyriausybės  vadovas. 

TVF rekomenduoja tęsti darbo santykių tobulinimą, baigti tvarkyti viešuosius finansus. Turint omenyje santykinai nedidelį viešųjų išlaidų lygį šalyje, tolesnis biudžeto deficito mažinimas turėtų būti vykdomas didinant stabilias turto ir kapitalo mokestines pajamas, įskaitant transporto ir turto mokesčius. Pensijų ir atlyginimų kompensavimas, kuris vykdomas atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo nutarimus, turėtų būti išdėstytas laike ir daromas atsižvelgiant į kitus biudžetinius įsipareigojimus, teigiama TVF rekomendacijose. 

Tolesniam pajamų augimui būtinos struktūrinės reformos ir nuolatinės investicijos. Infrastruktūriniai energetikos ir transporto projektai turėtų būti plėtojami regioninės strategijos kontekste ir jais turėtų būti siekiama mažinti išlaidas vartotojams bei didinti ekonomikos efektyvumą. Valstybės įmonių pertvarką būtina vykdyti toliau, siekiant didesnės valdymo kokybės, kapitalo grąžos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką