Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius tikisi naujų rinkų rasti JAV, Afrikoje, Azijoje

Algridas Butkevičius
Jono Petronio nuotr. / Algridas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos institucijos aktyviai ieško naujų rinkų, tačiau premjeras teigia, kad saikingas ekonomikos augimas ir ribotas vartojimas neleidžia greitai rasti, kur eksportuoti produkciją. Algirdas Butkevičius pranešė, kad ūkio ministras šią savaitę išvyksta į Japoniją, jis pats ketina vykti į JAV, į kurią planuojama eksportuoti maisto produktus.

„Taip pat yra dirbama su Brazilijos rinka, su JAV. Yra numatytas mano vizitas spalio 5 dieną ir tikimės, kad pasirašysime dokumentus su JAV dėl rinkos atidarymo kai kuriems mūsų maisto produktams, nes kai kuriems ta rinka jau dabar yra atidaryta. Pieno produktus turiu mintyje, tačiau norime, kad būtų dar mėsai ir paukštienai, tai yra labai svarbu“, – interviu LRT radijui antradienį teigė premjeras.

Pasak premjero, netrukus bus atidaryta ambasada Pietų Afrikos Respublikoje. Be to, dirbama ir su arabų šalimis, su Izraeliu, Singapūru, Malaizija, pradėtas darbas su Indonezija. Šią savaitę Seimas turėtų priimti įstatymą, kuris leis ritualinį gyvulių skerdimą.

Šią savaitę Seimas turėtų priimti įstatymą, kuris leis ritualinį gyvulių skerdimą.

„Čia tiktų viena labai gera taisyklė: šimtas kontaktų – vienas kontraktas. Prieš 25 – 30 metų buvo keturiasdešimt kontaktų ir vienas kontraktas. Tai rodo, kad visos šalys yra atviros, rinkos yra atviros, bet vartojimas arba ekonomikos augimas nėra toks spartus, kad būtų galima vis naujų produktų pateikti ir juos suvartoti“, – sakė premjeras.

 

Rusija rugpjūčio pradžioje 1 metams apribojo mėsos, vaisių ir daržovių, pieno ir jo produktų importą iš ES, JAV ir kitų šalių, palaikančių sankcijas Rusijai.

Algirdas Butkevičius tikisi, kad valdžia palaimins palankų investuotojams skalūnų apmokestinimą

 Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Vyriausybė ir Seimas šį rudenį patvirtins naują, investuotojams palankią skalūnų dujų gavybos apmokestinimo tvarką ir bus galima skelbti naują konkursą.  

„Manau, kad Vyriausybės posėdyje šį trečiadienį bus pritarta (įstatymo pataisoms dėl skalūnų apmokestinimo - BNS) ir po to šie įstatymų projektai keliaus į Seimą. Aš manau, kad Seime jau prasidėjus svarstymui tų teisės aktų, jiems irgi bus pritarta ir po to jau skelbsime viešąjį konkursą“, - interviu LRT radijui antradienį sakė A.Butkevičius.

Siūloma, kad 90 proc. mokesčių atitektų valstybės, o 10 proc. - savivaldybių, kur bus išgaunamos dujos, biudžetams. 

Aplinkos ministerija siūlo pirmus trejus metus, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pradžios, skalūnų dujų gavybos neapmokestinti, o vėliau jai taikyti 15 proc. tarifą. Taip pat siūloma, kad 90 proc. mokesčių atitektų valstybės, o 10 proc. - savivaldybių, kur bus išgaunamos dujos, biudžetams. Tradicinei naftai siūloma taikyti 12 proc. bazinį mokesčio tarifą.

„10 proc. mokesčio siūloma palikti savivaldybėms, kurių teritorijose išgaunami skalūnai, kad jos pačios būtų suinteresuotos, kad investicijos būtų pritrauktos į jų rajonus, kad atlikus žvalgybą ir pradėjus gavybą, būtų galima sukurti naujas darbo vietas“, - tvirtino A.Bukevičius.

Pasak jo, rengiant naują skalūnų apmokestinimo tvarką, išnagrinėta Rumunijos, Didžiosios Britanijos ir Lenkijos, kur šiuo metu jau vyksta skalūnų žvalgyba, teisinė bazė.

Lietuvos valdžiai pakeitus mokesčių, teisinę ir reguliavimo aplinką, 2013 metų spalį JAV energetikos įmonė „Chevron“ pasitraukė iš skalūnų dujų gavybos konkurso. Naujas konkursas turėtų būti skelbiamas iš karto, kai tik Vyriausybė ir Seimas priims įstatymo pataisas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką