TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Šemeta nusitaikė į bankus

Dėl sunkumų išmokėti paskolą panikuoti neverta – bankai teigia noriai ieškantys išeičių su klientais.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dėl sunkumų išmokėti paskolą panikuoti neverta – bankai teigia noriai ieškantys išeičių su klientais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Algirdas Šemeta teigia, kad finansinis sektorius Europoje yra privilegijuotas, todėl vasarą žada pateikti siūlymus Europos Komisijai (EK) dėl mokesčių bankams įvedimo.

Lietuvoje šiomis dienomis viešintis EK narys Algirdas Šemeta, atsakingas už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu, teigia, kad vasarą teiks EK pateiks siūlymus dėl mokesčių bankams įvedimo.

Finansų sektorius yra privilegijuotoje padėtyje, palyginti su kitais sektoriais, dėl to reikia daryti racionalius sprendimus. Galima būtų įvesti finansinių sandėrių mokestį ir finansinės veiklos mokestį, kuris apimtų darbo užmokesčio ir pelno apmokestinimą. Dabar finansinis sektorius pridėtinės vertės mokesčio (PVM) iš esmės nemoka“, – sakė A.Šemeta.

Taip pat svarbu Europoje, pasak eurokomisaro, lengvinti PVM naštą. Šiuo metu vyksta konsultacijos dėl PVM ateities strategijos. Ja remdamasis A.Šemeta ketina teikti siūlymus, kaip supaprastinti sistemą.

Mokestis užkrauna didžiausią naštą, ES mastu ši našta sudaro beveik 70 mlrd. eurų. Keturiasdešimt metų ši sistema beveik nesikeitė, mes matome būdų, kaip galima būtų ją keisti“, – žurnalistams sakė eurokomisaras.

Be to, vasarą jis žada pateikti ir siūlymą dėl pokyčių energetinių išteklių apmokestinimo srityje. „Norime sudaryti vienodas sąlygas visoms kuro rūšims konkuruoti Europos Sąjungoje, nes dabar taršiausias kuras apmokestinamas mažiausiai, o draugiškos rūšys apmokestinamos taip pat, kaip ir dyzelinas ir benzinas“, – sakė A.Šemeta.

Pasak jo, kuro apmokestinimo sistemos pertvarkymas paskatintų atsinaujinančių energetikos šaltinių vartojimą. Numatoma, kad tokia direktyva visiškai įsigaliotų tik per 12 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką