Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 2d. 11:09

„Alma littera“ įmonių grupės pajamos pernai augo 8 proc.

Knyga.
Sauliaus Žiūros nuotr. / Knyga.

Didžiausios Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupės „Alma littera“ pajamos 2011 m. išaugo 8 proc. ir siekė 107,1 mln. litų. 2010 m. įmonių grupės metinės pajamos buvo 99 mln. litų.

Didžiausias pajamas tarp įmonių grupės pasiekė 27 knygynus valdantis „Pegaso“ knygynų tinklas. 2011 m. „Pegaso“ pajamos buvo panašios kaip ir 2010 m. ir siekė 45,6 mln. Lt. Leidyklų „Alma littera“ ir „Šviesa“ 2011m. pajamos buvo atitinkamai 20,3 ir 21,4 mln. litų. Per praėjusius metus abi leidyklos kartu išleido beveik 300 naujų pavadinimų knygų, kurių bendras tiražas viršijo daugiau kaip 1,37 mln. egzempliorių.  

„Knygų rinka Lietuvoje traukiasi, vien per praėjusius metus ji sumažėjo maždaug 6 proc. Todėl mūsų grupės pajamų augimą vertinu kaip labai teigiamą rezultatą. Pajamų padidėjimas pasiektas  naudojant tinkamas rinkodaros priemones ir plečiantis įmonei: 2010 m. įsigijome UAB „Konferencijų ir audiovizualinės sistemos“, pernai išplėtėme verslą į Latvijos ir Estijos rinkas, įsteigėme ten savo dukterines įmones. Artimiausiais metais, be tradicinės knygų leidybos, ketiname susitelkti ir į augančių paslaugų rinkas: interaktyvų turinį, elektronines knygas ir knygų pardavimą internetu“, – sako „Alma littera“ įmonių grupės generalinis direktorius Gintautas Mažeika.

„Alma littera“ savo veiklą Lietuvoje pradėjo daugiau kaip prieš 21 metus. Įmonių grupę šiuo metu valdantis UAB AL holdingas vienija: leidyklas UAB „Alma littera“ ir UAB „Šviesa“, 27 „Pegaso“ knygynus valdančią UAB „ALG knygynai“, „Didžiojo žaidimo“ organizatorę UAB „Arpresa“, UAB „Konferencijų ir audiovizualinės sistemos“, UAB „AL valda“,  Latvijos įmonę SIA RD Baltic, Estijos bendrovę „AlmaliEst“OÜ.

Taip pat „Alma littera“ įmonių grupei priklauso 70 tūkst. narių vienijantis Knygų klubas ir Lietuvoje bei Estijoje leidžiamas žurnalas „NationalGeographic“.  Visoje įmonių grupėje dirba daugiau kaip 500 darbuotojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką