Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aludariai nori atgaivinti naktinę prekybą alkoholiu

Alus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Nors alkoholio akcizo surinkta mažiau, tikinama, kad taip atsitiko tik dėl mokėjimo terminų kalendoriaus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šiemet per sausio–vasario mėnesius pajamų iš akcizų už alkoholinius gėrimus į valstybės biudžetą surinkta 112,1 mln. litų, t. y. 64,7 mln. litų, arba 36,6 proc., mažiau nei gauta per 2008 m. sausio–vasario mėnesius. Tai esą įvyko dėl mokėjimo terminų kalendoriaus.

Pasak Finansų ministerijos, įplaukų iš akcizų už alkoholinius gėrimus palyginimas su atitinkamu praėjusiu laikotarpiu neatspindi tikros situacijos rinkoje dėl akcizo sumokėjimo terminų kalendoriaus: per 2009 m. sausio–vasario mėnesius akcizų buvo gauta už 5 dešimtadienius, o tuo pačiu laikotarpiu pernai – už 7 dešimtadienius.

Pajamos iš akcizų už alkoholinius gėrimus pasiskirstė taip: akcizo už etilo alkoholį buvo gauta 81,7 mln. litų, už alų – 17,7 mln. litų, už vyną, kitus fermentuotus gėrimus ir tarpinius produktus – 12,7 mln. litų. Per 2009 m. sausio–vasario mėnesius pajamų iš akcizų į valstybės biudžetą iš viso surinkta 534,4 mln. litų, t. y. 49,1 mln. litų, arba 8,4 proc., mažiau nei planuota bei 30 mln. litų, arba 5,3 proc., mažiau nei gauta per 2008 m. sausio–vasario mėnesius.

Įvertinus akcizo sumokėjimo terminų pasikeitimus, 2009 m. sausio–vasario mėn., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pajamų iš akcizų realiai gauta 129,8 mln. litų, arba 28,4 proc., daugiau.

Tuo tarpu Lietuvos aludarių asociacijos prezidentas Saulius Galadauskas mano, kad  prekyba alkoholiniais gėrimais yra smukusi ne tiek dėl didesnių akcizų, kiek dėl naktinės prekybos draudimo. „Dėl draudimas prekiauti alkoholiu nuo 22 val. vartojimas nesumažėjo – žmonės randa būdų, kaip alkoholio įsigyti ir vėliau, visi tie būdai – nelegalūs. Draudimas sumažino tik legalų pardavimą. Tad mes siūlome arba apskritai panaikinti draudimą, arba bent palikti jį galioti nuo 24 val.“, – sakė S.Galadauskas. Jo teigimu, leidus alkoholiu prekiauti iki 24 val., pardavimas atsigautų 15–30 proc. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką