Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 14d. 06:55

Alytiškis nustebęs – už 25 eurų perlaidą bankas paprašė 26 eurų

Skubus pervedimas
Ramūno nuotr. / Skubus pervedimas

26 eurų mokestis už 25 eurų perlaidą. Su tokia realybe susidūręs alytiškis Ramūnas klausia, ar bankų paslaugų mokesčiai yra adekvatūs. Bankas aiškina, kad tokios paslaugos įvykdymo kaštai yra didesni, todėl ragina klientus pagalvoti, ar tikrai reikalingas skubus pavedimas. Panašius įkainius taiko ir kiti Lietuvoje veikiantys bankai.

Alytiškis Ramūnas kaip reikiant sutriko, kai bankas už skubų 25 eurų pavedimą jo paprašė sumokėti net 26 eurus. „Čia švedbankis gal ir baudą įsikalkuliavo už greičio viršijimą, kai jie skubiai lėks“, – juokavo Ramūnas, įvertindamas skubios perlaidos kainą.

„Iš Alytaus į Vilnių siuntė“, – bandydamas paaiškinti tokią didelę siuntimo kainą, juokavo Ramūnas.

Jis norėjo skubiai pervesti 25 eurus. Tačiau nustebo, pamatęs tokio pavedimo kainą – net 26 eurai. Taigi skubi perlaida vyrui pabrango dvigubai.

„Beje, skubumas toks, kad jei pavedimą darai po 16 valandos, tai jie tik kitą dieną pristatys. Švedai, jūs šunų kinkiniais gal tas perlaidas vežat?“ – rašė Ramūnas.

Didelius įkainius už skubius pervedimus taiko ne tik „Swedbank“. SEB banke labai skubus pervedimas kainuoja 40 eurų, DNB – 29 eurus ir t.t.

Skubios perlaidos yra brangios, ir tai nėra jokia naujiena. „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius 15min aiškino, kad tokių paslaugų ir kaštai yra didesni.

„Jei klientas pageidauja atlikti skubų tarpbankinį mokėjimą, kad mokėjimas gavėjo bankui būtų išsiųstas nedelsiant, tai yra atliekama atskira tvarka. Tai yra papildoma paslauga, kuriai atlikti nėra naudojamos automatizuotos funkcijos, todėl jos atlikimo kaštai yra aukštesni ir jai taikomas skirtingas įkainis nei paprastam mokėjimui“, – aiškino jis.

Nuo 2016 m. pasikeitus bankų tarpuskaitos sistemai Lietuvoje, mokėjimai tarp bankų yra vykdomi per Europos kliringo namus. Todėl iš „Swedbank“ atliekami paprastieji mokėjimų pervedimai į kitus Lietuvoje registruotus bankus įskaitomi 5 kartus per dieną, pasakojo S.Abraškevičius.

„Klientai, norintys, kad mokėjimai į sąskaitą kitame banke įvyktų dar tą pačią darbo dieną, mokėjimo pervedimą bankui turėtų pateikti iki 16.00 valandos. (…) Paprastai prieš atliekant skubų mokėjimo pavedimą, klientams patariame įvertinti tokio mokėjimo poreikį“, – pridūrė banko atstovas.

Banko darbo dienomis tarpbankiniai mokėjimai vyksta taip:

Mokėjimo pavedimo pateikimo laikas

Tarpbankinio lėšų pervedimo kliringo sistemoje apytikslis laikas*

07:00 iki 09:45 val.

11:15

09:45 iki 12:15 val.

13:45

12:15 iki 14:45 val.

16:15

14:45 iki 16:00 val.

17:45

Nuo 16:00 val. iki kitos darbo dienos 07:00 val.

09:00

Didelius įkainius už skubius pervedimus taiko ne tik „Swedbank“. SEB banke labai skubus pervedimas kainuoja 40 eurų, DNB – 29 eurus ir t.t.

Estijoje ir Latvijoje – daug pigiau

Tiesa, „Swedbank“ Estijoje ir Latvijoje už skubius pervedimus taiko pastebimai mažesnius tarifus. Pavyzdžiui, Estijos „Swedbank“ skubius pervedimus administruoja už 7-9 eurų mokestį, o Latvijos – 14,23 euro. Latviai, beje, neima papildomo mokesčio už tai, jeigu žmogus pavedimą atlieka ne per elektroninę bankininkystę, o atėjęs į banko filialą.

„Bankų paslaugų įkainiai skirtingose šalyse nėra identiški, skirtumai gali priklausyti nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, rinkos dydžio, konkurencinės aplinkos, suteikiamos pridėtinės vertės ir panašiai“, – paaiškino S.Abraškevičius.

Temos: 2 Swedbank Bankas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką