2026-07-29 10:15

Analitikai atskleidė, kas pastaruoju metu skatino infliaciją

Evelina Paškovskytė, Lukas Juozapaitis
Statistikams liepą fiksavus 5,6 proc. išankstinę metinę infliaciją, ekonomistai sako, kad ją labiausiai skatino energijos kainos ir akcizais apmokestintos prekės. Tuo metu antrąjį pusmetį kainų augimas priklausys nuo to, ar konfliktas Artimuosiuose Rytuose užsitęs.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Pinigai
Pinigai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Prieš mėnesį jau lyg ir trapių paliaubų (tarp JAV ir Irano – BNS) rezultate galėjome stebėti švelnesnį scenarijų infliacijos prasme, bet dabar vėl atsinaujino tam tikros padidintos rizikos dėl ryškesnės antrosios infliacijos bangos šiemet. Ją ir iššauktų eksporto iš Persijos įlankos ribojimas“, – BNS trečiadienį sakė banko „Artea“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė.

„Žiūrint vien į metinę infliaciją, matysime antrąjį šių metų pusmetį ją pakylant iki 6 proc. Kol kas, žiūrint į energijos kainų pokyčius, į tendencijas žaliavų rinkose, mažai tikėtina, kad dar labiau įsibėgės infliacija“, – BNS trečiadienį teigė „Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą