Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Analitikai „Linas Agro Group“ įgyvendintą pirminį viešą akcijų siūlymą vertina dvejopai

Akcijų birža
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Akcijų birža
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Analtikai vienos didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio verslo įmonių grupių „Linas Agro Group“ sėkmingai įgyvendintą pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO), per kurį investuotojams išplatinta 29,75 proc. akcijų, vertina dvejopai.

Viena vertus, pasak analitikų, akcijų pardavimo kaina ir silpna paklausa iliustruoja ne itin vykusį IPO, tačiau kita vertus, IPO vertinamas kaip sėkmingas, nes tokiais neramiais laikais verslo plėtrai pritraukta beveik 97 mln. litų, trečiadienį rašo „Verslo žinios“.

Finansų maklerio įmonės „Orion Securities“ finansų maklerio Dariaus Slavinsko nuomone, jau vien tai, kad IPO įvyko, jį galima vadinti sėkmingu: „Džiugu, kad jis įvyko ir įlies į Vilniaus biržos prekybos sąrašus dar vieną bendrovę ir pridės rinkai aktyvumo“.

SEB Rytų Europos akcijų komandos fondų valdytojai Sanderas Danilas ir Alo Kullamaa teigė, kad šio IPO apetitas atspindi pagerėjusias nuotaikas pasaulio rinkose, jie nurodo, kad banko fondai nupirko 7,9 mln. „Linas Agro Group“ akcijų.

„Mes tikime, kad ne tik fundamentalūs rodikliai, bet ir rinkos kapitalizacija bei „Linas Agro Group“ išplatintų akcijų skaičius yra pakankami norint pritraukti daugiau dėmesio iš institucinių investuotojų, kuriems įdomios Baltijos šalys“, – tikino SEB fondų valdytojai.

Investuotojų asociacijos valdybos nario Vytauto Plunksnio vertinimu, tik pagal akcijų pardavimo kainą ir silpną paklausą „Linas Agro Group“ IPO nebuvo sėkmingas ir dėl to greičiausiai neuždirbs spekuliantai, įprastai dalyvaujantys tokiame siūlyme dėl trumpalaikio prieaugio.
Bendrovė ir jos akcininkai pritraukė beveik 100 mln. litų. Atsižvelgiant į neigiamą požiūrį į Baltijos šalis po staigaus ekonomikos kritimo, tai yra didelė suma.
„Kita vertus, bendrovė ir jos akcininkai pritraukė beveik 100 mln. litų. Atsižvelgiant į neigiamą požiūrį į Baltijos šalis po staigaus ekonomikos kritimo, tai yra didelė suma. Palyginimui – 2007 metų viduryje „City Service“ IPO pritraukė 62 mln. litų“, – teigė V.Plunksnis.

„Verslo žinios“ rašo, kad instituciniai investuotojai (iš viso 43) įsigijo didžiąją dalį visų „Linas Agro Group“ akcijų (93,5 proc. nuo bendro išplatinto akcijų skaičiaus), daugiausia jų būta iš Skandinavijos (49 proc.), Baltijos šalių (16 proc.) ir JAV (14 proc.). Kitą dalį akcijų už 6,27 mln. litų įsigijo mažmeniniai investuotojai (iš viso 459), dauguma jų – iš Lietuvos. Naujos akcijos parduotos mažiausia siūlyta kaina – po 2,05 lito.

„Linas Agro Group“ yra numačiusi iki 2012 metų vidurio bendrovei plėtoti ir eksporto apimtims didinti skirti apie 200 mln. litų. „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius sakė, kad bus mėginama išlaikyti šią investicijų programą.
 

informacija
LINAS AGRO GROUP, AB
Vadovas: Darius Zubas Darbuotojų sk.: 8 2015m . Pajamos: 0,5 - 1 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką