Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Analitikė V.Klyvienė: Lietuva gali aplenkti ir Latviją, ir Estiją

„Danske Bank“ vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Danske Bank“ vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Danske“ banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė teigia, kad spartesnio ekonomikos augimo tempo Lietuva gali tikėtis jau kitąmet. Be to, jos teigimu, Lietuva iš esmės turi potencialo aplenkti tiek Latviją, tiek Estiją.

„Jeigu vertintume šalies potencialą, iš tikrųjų galima. Tam reikia daugybės veiksnių, priemonių, kurios turėtų būti įgyvendintos Lietuvoje“, – sakė V.Klyvienė.

„Danske“ bankas prognozuoja, kad Lietuvos ekonomika šiais metais augs 1,2 proc., 2011 metais – 3,5 proc., o 2012 metais – 4,2 proc.

V.Klyvienė pabrėžė, kad Lietuva turi pakankamai stiprų pramonės potencialą, kuris demonstruoja ganėtinai tvarias atsigavimo tendencijas, ir gauna nemažą paramą iš Europos Sąjungos (ES), turi puikias galimybes ją panaudoti ir modernizuoti savo ekonomiką.

Akcentuoja energerikos efektyvumą

V.Klyvienės nuomone, Lietuva galėtų išnaudoti kol kas šalies silpnybe laikomą Ignalinos atominės elektrinės uždarymą. Tam esą reikėtų didesnio efektyvumo energetikos srityje, tačiau, analitikės teigimu, kol kas pakankamai dėmesio į energijos vartojimą, deja, nekreipiama.

„Jeigu iš pramonės pusės žiūrėtume, mes daugmaž atitinkame ES rodiklius. Privatus sektorius pakankamai greitai adaptuojasi, yra linkęs investuoti į naujas technologijas, sąnaudų mažinimas dabar yra prioritetas visiems“, – dėstė analitikė.

Vis dėlto, jos teigimu, šiandienė situacija neleidžia manyti, kad namų ūkiai savo jėgomis galėtų pajudėti didesnio energijos vartojimo efektyvumo link. „Šioje srityje didesnis efektyvumas yra ta erdvė, kuri silpnai išnaudota, ir tai gali būti labai stiprus teigiamas impulsas ekonomikai“, – tikino V.Klyvienė.

Estijai gresia energetinis šokas

V.Klyvienė prognozavo, kad Estija, kuri šiuo metu yra visa galva aukščiau už Lietuvą, nes suvaldė valstybės finansų krizę, taip pat patirs energetinį šoką, nes yra pažadėjusi ES iki 2016 metų modernizuoti savo energetikos pramonę.

„Tai susiję su papildomomis investicijomis ir tai gali lemti energetinių išteklių brangimą šioje rinkoje“, – kalbėjo analitikė ir pridūrė, kad jeigu Lietuva vykdytų atitinkamą politiką energetikos srityje, galėtume daug laimėti ir tapti trijų Baltijos valstybių lydere.

Estijos ekonomika, anot banko, šiemet ūgtelės 0,3 proc., kitais metais – 2 proc., o 2012 metais – 3,6 proc.

Latvija išlieka silpniausia

Kaip teigiama banko paruoštojo apžvalgoje, Latvija išlieka silpniausia Baltijos rinkų grandis. Šios šalies ekonomika labiausiai nukentėjo nuo pasaulinės ekonominės krizės, didelę neigiamą įtaką taip pat turi mažiausias tarp Baltijos valstybių eksportuojančios pramonės svoris.

Be to, anot V.Klyvienės, Latvija yra atsidūrusi tam tikros politinės rizikos zonoje dėl šiemet vyksiančių rinkimų. „Galime matyti papildomą politinio populizmo pliūpsnį, kuris gali pradėti nervinti Latvijos investuotojus ar finansuotojus“, – sakė analitikė.

Latvijai „Danske bank“ šiemet žada 3,5 proc. BVP smukimą, 2011 metais – 1,5 proc., 2012 metais – 3,1 proc. augimą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką