Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: naują krizę ištvertume lengviau

Konservatorių rinkimų štabas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius tikina, kad naują finansinę krizę Lietuva pakeltų gerokai lengviau, nei užgriuvusią 2008 metų pabaigoje. „Ši krizė buvo skausminga todėl, kad iki tol vykdyta ne itin apgalvota finansų politika sukūrė gana daug priežasčių, kodėl mus ji palietė taip skaudžiai. Dabar tokių priežasčių yra žymiai mažiau“, – pirmadienį po ministrų pasitarimo žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Pastaruoju metu krentant akcijų kursams, didėjant euro zonos skoloms bei sumažėjus Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) skolinimosi reitingui, analitikai ėmė prognozuoti dar vieną finansinę krizę. Vyriausybės vadovas į tai žvelgia optimistiškai – esą taip blogai, kaip buvo 2008 metų pabaigoje ir 2009-aisiais, nebebus. Nuopelnus dėl to A.Kubilius linkęs priskirti konservatorių Vyriausybei.

„Su didesniu dėmesiu sekame, kas darosi pasaulyje, ir tie procesai, pavyzdžiui, euro zonos krizė, darosi tik intensyvesni. Tai verčia su didesniu dėmesiu svarstyti, ką turime daryti“, – kalbėjo premjeras.

Pirmadienį ministrų kabinetas apsvarstė, kokių vaisių pirmąjį šių metų pusmetį davė Vyriausybės vykdoma politika. „Kalbant tik apie finansų sistemos konsolidavimo uždavinį, kaip vieną iš svarbiausių, galima sakyti, kad mes jį įveikėme gana neblogai. Turint omenyje biudžeto pajamų, išlaidų ir deficito klausimą, pagrindiniai tikslai yra pasiekti. Tą politiką turime tęsti ir toliau, – teigė ministras pirmininkas. – 2012 metais turime matyti aiškų tikslą: ir toliau mažinti fiskalinį deficitą nuo 5 proc. iki 3 proc. nuo BVP. Tai bus nelengva, bet turime tai pasiekti. Jeigu situacija tarptautinėse rinkose klostytųsi nepalankia linkme, skolintis ir finansuoti savo šalies fiskalinį deficitą būtų sunku.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką