Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Andrius Kubilius: Vyriausybė siekia statyti suskystintų dujų terminalą Klaipėdoje

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė siekia statyti suskystintų dujų terminalą Klaipėdoje, nesvarbu, kokia būtų kieno nors kito pozicija, teigia premjeras Andrius Kubilius.

„Vyriausybė siekia, kad turėtume terminalą, kuris dirbtų importuodamas suskystintas dujas. Tam, kad tai galėtume padaryti, mums reikia įgyvendinti Eurpos Sąjungos direktyvą dėl dujų ūkio pertvarkos, kad magistraliniai dujotiekiai nebepriklausytų privačiai nuosavybei. Šiuo atžvilgiu negalima kalbėti apie terminalą atskirai be europinių direktyvų įgyvendinimo“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Kaip jau buvo skelbta žiniasklaidoje, koncerno „Achemos grupė“ prezidentas Bronislovas Lubys patvirtino pateikęs suskystintų dujų terminalo projektą Energetikos ministerijai. B.Lubys taip pat teigė, kad šį terminalą siūlo statyti koncerno teritorijoje ir išreiškė nuomonę, kad Latvijoje yra palankesnės gamtinės sąlygos terminalui statyti.

Paklaustas, kaip vertina B.Lubio planus statyti dujų terminalą Latvijoje, A.Kubilius atsakė, esą tai paties B.Lubio valia. „Jis gali pasirinkti. Tai jo asmeninė valia. Lietuvos Vyriausybė turi labai aiškų planą statyti terminalą Klaipėdoje, nepaisant kas, ką ir kaip galvotų šalia Vyriausybės“, – pareiškė premjeras.

Kiek seniau A.Kubilius yra teigęs, kad suskystintų dujų terminalas leistų Lietuvai sustiprinti energetinę nepriklausomybę ir išsivaduoti nuo monopolistinių tiekėjų kainų.

Suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą paskelbtu tarptautiniu suskystintų gamtinių dujų terminalo patarėjo konkursu įgyvendina Lietuvos bendrovė „Klaipėdos nafta“. Konkursą planuojama baigti pirmąjį šių metų ketvirtį. Siekiama, kad suskystintų gamtinių dujų terminalo projektas būtų parengtas ir įgyvendintas iki 2014 metų pabaigos.

informacija
ACHEMA, AB
Vadovas: Ramūnas Miliauskas Darbuotojų sk.: 1144 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ACHEMOS GRUPĖ, UAB koncernas
Vadovas: Audrius Bendaravičius Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką