Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Arti finansinio kracho esantys Atėnai gali stoti į dėl sankcijų pykstančio Kremliaus pusę

Aleksis Cipras ir Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksis Cipras ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Per pastaruosius keletą mėnesių, pasaulio geopolitinė padėtis smarkiai pasikeitė. Atėnuose po aibės nesėkmingų derybų su kreditoriais iš Europos šalių Graikijos premjeras pastarųjų pasiūlymus atmetė ir pavadino įžeidžiančiais jo šalies orumą. Labai tikėtina, kad ant bankroto ir euro zonos palikimo slenksčio atsidūrusi šalis ryšis siekti gerų santykių su ekonomikos stabilizavimąsi patiriančia Rusija, rašo naujienų svetainė cnn.com.

Graikijos premjeras Aleksis Cipras penktadienį Sankt Peterburge susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Tuo tarpu ateinančią savaitę ES turi nuspręsti, ar bus pratęstos sankcijos Maskvai. Europos šalių politikai tikina, kad tai, be jokios abejonės, bus padaryta. Tačiau tam, kad šios sankcijos įsigaliotų, reikalingas visų 28 ES šalių, tarp kurių yra ir Graikija, pritarimas.

Rusijos ūkiui po truputį atsigaunant, nesunku nuspėti, kad skolų slegiami Atėnai gali sudaryti sandorį su nuo sankcijų kenčiančiu Kremliumi.

Rusijos ūkiui po truputį atsigaunant, nesunku nuspėti, kad skolų slegiami Atėnai gali sudaryti sandorį su nuo sankcijų kenčiančiu Kremliumi.

Rusija ir Graikija gali pasigirti glaudžiais ryšiais tiek kultūrinėje (abi šalys yra stačiatikiškos), tiek prekybos srityje.

Be to, kasmet daugybę rusų turistų Graikiją pasirenka kaip šalį savo atostogoms praleisti.

Maskva jau pažadėjo Atėnams, kad graikiškiems žuvies, pieno ir mėsos produktams greitai bus atverta Rusijos rinka. Šiuo metu Maskva draudžia bet kurioje ES šalyje pagamintų maisto produktų importą.

Toks sprendimas, be abejonės, būtų naudingas tiek Graikijos ūkininkams, tiek Rusijos vartotojams.

Maskva jau pažadėjo Atėnams, kad graikiškiems žuvies, pieno ir mėsos produktams greitai bus atverta Rusijos rinka.

Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ tiesiamas dujotiekis „Turkiškas srautas“, kurio atidarymas planuojamas 2016 m. gruodį, taip pat eis per Graikijos teritoriją ir atneš į šalies biudžetą ne tik mokesčius už tranzitą, bet suteiks Atėnams pigią energijos žaliavą.

Tuo tarpu Maskva galės džiaugtis per Ukrainos teritoriją neinančiu dujų eksporto keliu.

Nuo pat A.Cipro išrinkimo Graikijos premjeru tikimybė, kad šalis ryšis glaudžiau bendradarbiauti su Rusija, daug kam atrodė reali. Tiesa, šio bendradarbiavimo skeptikai dažnai baksnodavo į sunkumų slegiamą Rusijos ekonomiką ir aiškindavo, kad draugystė su Kremliumi Atėnams nėra naudinga.

Tačiau panašu, kad situacija keičiasi. Ekonominės nuotaikos Maskvoje pamažu gerėja, o šalies centrinis bankas šią savaitę dar labiau sumažino bazinę palūkanų normą.

Vakarų diplomatai neatmeta galimybės, jog savo žaidime su Europos kreditoriais Graikija ištrauks Rusijos kortą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką