Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrąjį ketvirtį įmonės dirbo pelningiau

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamento atliekamo nefinansinių įmonių finansinių rodiklių tyrimo duomenimis, 2010 m. antrąjį ketvirtį šalies įmonių pajamos už parduotas prekes ir suteiktas paslaugas sudarė 39,1 mlrd. litų. Tai 6 procentais daugiau nei praėjusių metų antrąjį ketvirtį ir 15 procentų daugiau nei pirmąjį šių metų ketvirtį.

Antrąjį šių metų ketvirtį įmonių pelnas sudarė beveik 1,4 mlrd. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pelnas padidėjo 2,5 karto, o palyginti su ankstesniu ketvirčiu – 92,3 proc.

Pelningai dirbo daugelio ekonominės veiklos rūšių įmonės. Daugiausia pelno uždirbo didmeninės ir mažmeninės prekybos ir telekomunikacijų įmonės. Labiausiai pelnas padidėjo drabužių siuvimo (123,3 karto) ir metalo gaminių gamybos (10,7 karto) įmonėse. Kelis ketvirčius dirbusios nuostolingai, antrąjį šių metų ketvirtį pelningai dirbo pastatų statybos ir variklinių transporto priemonių prekybos bei remonto įmonės. Daugiausia nuostolių patyrė elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo ir rafinuotų naftos produktų gamybos įmonės.

Vidutinis įmonių pelningumas sudarė 3,5 proc. (2009 m. II ketv. – 1,4, 2010 m. I ketv. – 2,1 proc.). Pelningiausios buvo žalios naftos ir gamtinių dujų gavybos (43,1 proc.) bei vaistų gamybos (32,5 proc.) įmonės. Nuostolingiausios buvo stacionarinės globos ir slaugos (-89 proc.) ir vandens transporto (-32,4 proc.) įmonės.

Pelningai dirbusių įmonių dalis 2010 m. pirmąjį ketvirtį siekė 58,3 proc. ir buvo didesnė nei praėjusių metų antrąjį (50,2 proc.) ir šių metų pirmąjį (45 proc.) ketvirtį.

Per pirmąjį šių metų pusmetį šalies įmonės gavo 73 mlrd. litų pajamų, o jų ikimokestinis pelnas siekė 2,1 mlrd. litų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pajamos padidėjo 0,8 procento, o pelnas – 5,2 karto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pelnas
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką