TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie 5 tūkst. Lietuvos vaikų negauna pusryčių ir vakarienės

Vasarą medikams tenka kur kas dažniau gelbėti apsinuodijusius maistu.
E.Ovčarenko/15 min.lt nuotr. / Vasarą medikams tenka kur kas dažniau gelbėti apsinuodijusius maistu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje yra apie 5 tūkst. vaikų, kurie pavalgo tik mokyklose ir skurdžiai gyvenančiais vaikais besirūpinančiuose dienos centruose.

Tačiau vaikus nuo skurdo gelbstinčios organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė sako, kad problema yra gerokai didesnė.

š viso šalyje auga apie 22 tūkst. didelį materialinį nepriteklių patiriančių vaikų. Didžioji jų dalis (77 proc.) retai lankosi prekybos ir laisvalaikio centruose, baseinuose, vietose, kur pamatytų įprastinį gyvenimą, neturi net galimybės nuvykti iki vaikų dienos centrų.

Yra ir tokių vaikų, kurie būdami mokyklinio amžiaus pirmą kartą pasinaudoja dušu

„Mūsų organizacijai priklauso 30 vaikų dienos centrų, kuriuose remtiniems vaikams duodamas maitinimas. Pastebime, kad dažnam vaikui tai būna paskutinis maistas tą dieną. Ir nors juos prižiūri socialiniai darbuotojai, padedantys paruošti namų darbus, skiriantys jiems reikalingą dėmesį, šiems vaikams trūksta ne tik maisto, žieminių batų, bet ir socialinių įgūdžių: higienos, bendravimo, savęs vertinimo, nes jie yra labai pažeidžiami ir dažniausiai savo aplinkoje skriaudžiami. Yra ir tokių vaikų, kurie būdami mokyklinio amžiaus pirmą kartą pasinaudoja dušu“, – pasakojo R. Dičpetrienė.

Pasak jos, maitinimas ir kiti materialiniai dalykai yra tik viena problemos pusė. Šie socialiai remtini vaikai taip pat yra atskirti nuo visuomenės. Net 17 tūkst. vaikų didžiąją dienos dalį praleidžia tarp keturių sienų, daugelis jų neturi, kur nusiprausti, žiemą avi sportbačius, nes kitų batų tiesiog neturi... Todėl jiems reikia padėti integruotis į visuomenę ir mažinti susidariusią atskirtį.

Net 17 tūkst. vaikų didžiąją dienos dalį praleidžia tarp keturių sienų

Vienas iš šių nepritekliuje gyvenančių vaikų integracijos būdų – bendravimas su kitais vaikais. Todėl šį šeštadienį, sausio 25 dieną, Šakių rajono vaikų dienos centro auklėtiniai kartu su keliais šimtais prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ susirinksiančių vaikų „MEGA Vėjo malūnėlio teatre“ galės nemokamai stebėti spektaklį „Kreivos daiktų istorijos“.

Po šio spektaklio vaikai kartu su animatoriais galės dalyvauti teatriuko kūrybinėse dirbtuvėlėse ir gaminti laikrodukus.

„Tokias prekybos centrų organizuojamas pramogas gali pamatyti didžiuosiuose miestuose gyvenantys vaikai, nes juose gausu įvairių nemokamų renginių. O tie, kurie gyvena vienkiemiuose, toli nuo miestų centrų, dažnai net nėra matę jūros ar maudęsi baseine“, – sakė „Gelbėkit vaikus“ atstovė.

Pasak R. Dičpetrienės, į organizacijai priklausančius vaikų dienos centrus kasdien užsuka apie 700 Lietuvos vaikų. Vieno jų maitinimas kartą per dieną vidutiniškai kainuoja po 1,67 litus. Per metus ši suma siekia apie 610 litų. O visų kasdien dienos centruose apsilankančių vaikų maitinimui kasmet panaudojama po 427 tūkst. paramos lėšų.

Praėjusiais metais Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vykusio „Gelbėkit vaikus“ koncerto metu žiūrovai paaukojo daugiau nei 440 tūkstančių litų. Dar 10 tūkst. litų „Megos“ lankytojai per metus suaukojo į prekybos centre pastatytas organizacijos „Gelbėkit vaikus“ aukų dėžutes.

„Gelbėkit vaikus“ organizacija per metus vidutiniškai apsaugo apie 250 vaikų nuo patekimo į globos namus, kuriuose dabar gyvena daugiau nei 4 tūkst. vaikų. T

aip pat apie 160 vaikų apsaugomi nuo smurto artimoje aplinkoje, beveik 100 jaunuolių kasmet sugrąžinami į mokyklas, o daugiau nei 60 nepilnamečių išvengia įtraukimo į nusikaltimus ar kitų neigiamų mažamečiams pasekmių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką