Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 15d. 12:16

Apie pusė dirbančių gyventojų jau apsisprendė, kaip kaups pensiją ateityje

Liūdesys
123rf.com nuotr. / Liūdesys

Apie pusė dirbančių Lietuvos gyventojų jau apsisprendė, kaip kaups pensiją ateityje, tačiau maždaug tiek pat sprendimo dar nepriėmė, rodo birželio pabaigoje „Sodros“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Į klausimą, ar jau apsisprendėte, kaip kaupsite senatvės pensiją, teigiamai atsakė 52 proc. apklausos dalyvių, o 48 proc. – neigiamai. Daugiausiai neapsisprendusiųjų yra tarp jaunesnių, mažesnio išsilavinimo ir mažesnes pajamas gaunančių kaimiškų vietovių gyventojų, rašoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai.

„Iki šių metų lapkričio 30 dienos, kuomet gyventojai turės priimti sprendimą apie pensijos kaupimo būdą, stengsimės visiems suteikti kuo daugiau ir kuo išsamesnės informacijos apie galimus pasirinkimo būdus, kad įvertinus savo asmeninę situaciją individualiai būtų galima priimti tinkamiausią sprendimą“, –  sako socialinės apsaugos ir darbo  ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Paprašyti įvardinti neapsisprendimo priežastis 46 proc. neapsisprendusių respondentų nurodė, kad tam dar yra laiko, 25 proc. teigė nežinantys kuo pasitikėti – pensijų fondais ar „Sodra“, 15 proc. nemano, kad sprendimas ką nors pakeis, nes pensijų kaupimo taisyklės nuolat keičiamos, o dar 14 proc. teigė nesidomėję arba nesuprantą dėl ko turėtų apsispręsti.

„Sodros“ užsakymu šalies gyventojų apklausą atliko tyrimų bendrovė „Spinter“. Tyrimo metu 65-iose šalies vietovėse apklausti 1006 vyresni nei 18 metų gyventojai.

Šiuo metu yra registruota per 1 mln. pensijų kaupimo sutarčių. 141,9 tūkst. gyventojų yra pateikę sutikimus į pensijų fondą pervesti papildomą pensijų įmoką savo lėšomis. 5 tūkst. gyventojų pateikė prašymus nutraukti kaupimą pensijų fonduose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką