TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Apsieitų be geriausių specialistų

„Mažeikių nafta“
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / „Mažeikių nafta“
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą valdantys lenkai intensyviai skaičiuoja, kas pigiau - atleisti 250 remontininkų ar perkelti juos į atskirą antrinę įmonę? Darbo rinkos užribyje aukščiausios klasės specialistai neužsibus. Tik ar be jų apsieis „Mažeikių nafta“?

Spaudos konferenciją Šiauliuose surengęs „Mažeikių naftos“ koncerno generalinis direktorius Marekas Mroczkowskis neslėpė, kad ieškoma būdų taupyti atsisakant brangiausių specialistų: planuojama kurti „Mažeikių naftos“ antrinę įmonę, kurioje būtų įdarbinti naftos perdirbimo įrenginių remontininkai ir elektrikai. Pasirinkus kitą būdą taupyti, apie 250 aukščiausios kvalifikacijos remontininkų ir elektrikų bus tiesiog atleisti ir papildys ne be perdirbimo gamyklos įtakos dabar sparčiai gausėjančias Mažeikių bedarbių gretas. Taip jau nutiko su šios įmonės maitinimo cecho darbuotojais.

Sumažintų 10 kartų

„Mažeikių naftos“ koncerno vadovas įsitikinęs, kad prireikus, paslaugos ypač pavojingų šios įmonės įrenginių remontui bus perkamos iš kitų veikiančių remonto įmonių. Nors šioje įmonėje dėl gaisro ir avarijų pavojaus remonto darbai privalo būti atliekami labai profesionaliai bei operatyviai, M.Mroczkowskis tikino, kad jokių veiklos nesklandumų nekiltų, nes 10 kartų sumažėjusios pajėgos – apie 20 pačių geriausių specialistų iš remontininkų ir elektrikų cecho – įmonėje liks. Jiems būtų pavesta nuolatinė visos įmonės priežiūra, o „varžtams sukinėti“ darbuotojai būtų samdomi iš kitų įmonių.

Gyvybiškai svarbūs

Remontininkai nenori sutikti su „Mažeikių naftos“ pasiūlymu. Apie 250 darbuotojų jaučiasi esantys perdirbimo įmonės dalimi. Vis dėlto koncernui nusprendus kurti naują antrinę įmonę, šie aukščiausios kategorijos specialistai sutiktų pereiti į ją dirbti tik tokiu atveju, jeigu visiems būtų išmokėtos išeitinės kompensacijos ir kitos išmokos, priklausančios pagal darbo stažą.

Jei visi įmonės mechanizmai puikiai veikia ir mes geriame kavą – vadinasi, gerai dirbame. Esame gyvi žmonės ir bijome, kad liksime be nieko.

Įmonės remontininkų cecho profesinės sąjungos atstovas Vytautas Jašinskis mano, kad įmonės vadovai, atleisdami gyvybiškai jai reikalingus specialistus, nelabai suvokia, ką daro: „Jei visi įmonės mechanizmai puikiai veikia ir mes geriame kavą – vadinasi, gerai dirbame. Esame gyvi žmonės ir bijome, kad liksime be nieko. Pereisime į antrinę įmonę, kuri ateityje gali neišsilaikyti. Rimtai svarstome – gal geriau palikti įmonę su išeitinėmis išmokomis kišenėse. Netikiu, kad „Mažeikių nafta“, prireikus, ras panašių į mus specialistų. Niekas taip gerai nepažįsta šios įmonės, kaip mūsiškiai. Jei įmonė mažina darbuotojų skaičių – gal ne nuo to galo pradeda?“

M.Mroczkowskis į tai atkirto – jei jau specialistai mano, kad antrinė įmonė dirbs nuostolingai, kam tada tokį cechą išlaikyti koncerne? Jis teigia, kad jei cechas būtų panaikintas, visiems atleistiems specialistams būtų išmokamos išeitinės kompensacijos, ir jie turėtų ieškotis darbo patys. M.Mroczkowskio nuomone, darbą susirastų tik apie 20 proc. pačių geriausių šio cecho specialistų. Kitiems tektų ieškoti kitokios veiklos. „Tačiau pačius geriausius mes pasiliktume įmonėje“, – šyptelėjo jis.

Lūkuriuoja profesionalų

Darbo biržoje LŽ patvirtino, kad aplinkiniuose regionuose veiklos rastų tik aukščiausios kvalifikacijos remonto bei suvirinimo specialistai. Tačiau jiems gali tekti keisti gyvenamąją vietą – išvykti iš Mažeikių į Šiaulius ar Klaipėdą.

Šiaulių darbo biržos direktorė Genovaitė Kuprevičienė LŽ tikino, kad rastų darbo 30 aukštos klasės suvirintojų ir 20 remontininkų. Šios laisvos darbo vietos esą viešai neskelbiamos, tačiau įmonės praneša darbo biržai apie profesionalių darbuotojų poreikį ir prašo pasitaikius progai padėti. Žinoma, tiek žmonių nebūtų įdarbinta iškart, greičiausiai – per keletą mėnesių. Dar daugiau panašaus profilio gerų specialistų galėtų įsidarbinti Klaipėdoje.

Mažeikių darbo birža šiandien gali pasiūlyti tik apie 5 darbo vietas automobilių remonto įmonėse. Akmenėje ir kituose aplinkiniuose rajonuose bedarbiams yra tik pavienių pasiūlymų arba jokių.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką