Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 18d. 10:13

Ar Gero verslo praktikos memorandumas apsaugos nuo kainų kilimo?

Euro moneta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos monetų kalykla
Pirmadienį pradeda veikti Geros verslo praktikos įvedant eurą memorandumas. Ar šis susitarimas bus realus įsipareigojimas verslui nepiktnaudžiauti keičiant valiutas, „Žinių radijas“ klausė Ūkio viceministrės Rasos Noreikienės.

„Šis memorandumas yra sąžiningo euro įvedimo kampanija, kurios tikslas yra apsaugoti vartotojų interesus. Paprastai tariant, kad būtų sąžiningai perskaičiuotos kainos ir euro įvedimu nebūtų naudojamasi kaip pretekstu jas padidinti“, - kalbėjo R.Noreikienė.

Memorandumą pasirašiusių verslinininkų valdomos įmonės ar bendrovės bus pažymėtos specialiu lipduku.

Ūkio viceministrė teigė nuoširdžiai tikinti, kad šis susitarimas bus veiksmingas įsipareigojimas. Tuo metu R.Noreikienė žadėjo, jog tie verslininkai, kurie nesilaikys memorandumo sulauks sankcijų. Maksimali bauda už tokį prasižengimą bus 5000 litų.

Memorandumą pasirašiusių verslinininkų valdomos įmonės ar bendrovės bus pažymėtos specialiu lipduku. Jeigu bus nustatyta, kad tas verslo subjektas piktnaudžiavo ir nepagrįstai pakėlė kainas, per 5 dienas dar galės pasitaisyti ir sutvarkyti kainų neatitikimus.

Tuo metu per pastaruosius mėnesius ne viena įmonė pakėlė kainas, teisindamasi meniu keitimu ir panašiai. Visai neseniai viena pirkėja pastebėjo, jog prekybos tinkle prieš mėnesį dušo želė pirko už 9,49 lito, dabar jos mėgstama prekė kainuoja 10,32 lito. Į tai R.Noreikienė atsakė, jog gyvename laivos rinkos sąlygomis, tačiau, kodėl būtent dušo želė kaina pakilo, kai šio produkto kainai įtakos neturi nei metų laikas, nei sankcijos, Ūkio viceministrė negalėjo atsakyti

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

02:37
01:14:11
00:36

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką