Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar verta paskolas iš eurų keisti į litus?

ES valiuta
Photos.com nuotr. / Bankininkai sako, kad bent kol kas verčiau turėti paskolas eurais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jeigu iš banko būstui skolinotės eurais, nuvertėjus litui, kas mėnesį tektų pakloti kur kas didesnę sumą. Tačiau užsidegusieji pakeisti paskolos valiutą į litus pasitarę su bankininkais greitai atšąla.

Kaip rašo dienraštis „Lietuvos rytas“, paskolas eurais yra paėmę kone trys ketvirtadaliai būstui iš banko pasiskolinusių gyventojų. Todėl žmonės baiminasi, kad nuvertėjus litui išaugtų jų skolos.
„Klientai domisi galimybe keistis paskolos valiutą, tačiau jų norai išgaruoja sužinojus paskolų litais palūkanas. Pasirinkus litus mėnesio įmoka padidėja beveik dvigubai“, – dienraščiui teigė  „Danske Bank“ Projektų valdymo departamento vadovas Darius Jasinskis.

Turėtų gauti solidų atlyginimą

Šešių mėnesių trukmės paskolos litais „Vilibor“ dabar siekia apie 8 proc., tos pačios trukmės paskolų eurais palūkanos „Euribor“ nukrito iki 1,8 proc.  Prie šių skaičių bankai prideda maržą, kuri imantiems naujas paskolas siekia bent 3 proc. Taigi paskola litais kainuoja 11 proc.,  eurais – 5 proc.

„Danske Bank“ atstovai dienraščiui „Lietuvos rytas“ paskaičiavo, kad šiuo metu pasiskolinusieji 300 tūkst. nacionaline valiuta 25 metams per mėnesį bankui turėtų atiduoti apie 2950 litų, tą pačią sumą eurais – per  mėnesį apie 1700 litų.

D.Jasinskis teigia, kad paskolų kaina litais šiuo metu yra pernelyg didelė ir norintys rinktis litus turėtų gauti solidų atlyginimą.

Keičia pavieniai asmenys

Banko atstovai teigia, kad pastaruoju metu būsto paskolas iš eurų į litus keičia pavieniai asmenys. Kur kas daugiau žmonių elgiasi priešingai. Taip jie pradėjo daryti dar neprasidėjus sunkmečiui, nes jau tuo metu paskolų palūkanos buvo pasisukusios pasiskolinusių eurais naudai.

Minties keisti valiutą dažnai tenka atsisakyti ne tik dėl didelių litų palūkanų, bet ir dėl to, kad bankai reikalauja pasirašyti naują sutartį, o tai daryti neapsimoka. Nes net ir ištikimiems kilientams nustatoma nauja banko marža, kuri būna bent tris kartus didesnė. Taigi metų palūkanos padidėtų maždaug nuo 3 iki 11 proc.

Kaip teigia „Dnb Nord“ atstovai, vidutinė nauja paskola dabar siekia apie 170 tūkst. litų. Daugiausa skolinasi šeimos, kurių pajamos 5–6 tūkst. litų. Banko atstovai besiskolinančius žmones apibūdino kaip „drąsius ir protingus“.

Komentarai
Temos Paskola, Bankas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką