Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Zuokas: „Arvydas Sekmokas šilumos kainą galėtų sumažinti vienu įsakymu“

Artūras Zuokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Artūras Zuokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas vakar Vyriausybės valandoje patvirtino, kad „dalį elektros, kurią gamina Elektrėnai ir kartu dalis šilumos tenka Elektrėnų marioms, įmonių tarpusavio susitarimu galima gaminti šiluminėse elektrinėse ir už tą kainą, kokia yra artima savikainai, parduoti šilumos vartotojams.

Tai yra, termofikacinės elektrinės irgi sutinka, kad už tą šilumos dalį jos negautų to numatyto pelno, kurį jos gauna, jeigu gamina pačios, ir taip galimai būtų ženkliai sumažinta šilumos kaina. Kainų ir energetikos komisija turi teisę pritarti arba nepritarti. Jeigu ji tam nepritartų, ji turėtų keisti savo skaičiavimo metodiką. Jeigu ji to nepadarys, kaip nepriklausoma institucija, deja, ji užkirs kelią kainų mažinimui ar šio rudens laikotarpiui, ar laikotarpiui po Naujųjų metų“.

„Džiaugiuosi, kad Energetikos ministras dar kartą patvirtino, kad mūsų pasiūlymas įgyvendinamas ir šilumos kainą dar šį sezoną visoje Lietuvoje galima būtų sumažinti 4 ct. Energetikos ministerija ir Vyriausybė nori nusimesti atsakomybę nuo savęs ant VKEKK. Apie šilumos kainų mažinimą reikėjo kalbėti gerokai anksčiau. Mes konkretų, aiškų pasiūlymą, kaip galima būtų sumažinti šilumos kainą visoje Lietuvoje pateikėme dar rugpjūtį“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.
Jis ragina Vyriausybę ir Energetikos ministeriją dar kartą peržiūrėti Vilniaus savivaldybės pasiūlymą, kaip sumažinti šilumos kainas visos Lietuvos gyventojams, ir kuo greičiau priimti tinkamus sprendimus.

„Viskas yra Vyriausybės ir Energetikos ministerijos rankose. A.Sekmokas šilumos kainą galėtų sumažinti vienu įsakymu“, – pabrėžė Vilniaus meras.

Vilniaus meras kartu su kitais politikais dar rugpjūtį pateikė pasiūlymą, kaip sumažinti šildymo kainas visoje Lietuvoje, tačiau oficialaus atsakymo nei iš Vyriausybės, nei iš Energetikos ministerijos nesulaukė. Vilniaus meras siūlo padidinti elektros supirkimo kvotas termofikacinėms elektrinėms ir elektrą supirkti už tokią pačią kainą, kokia yra dabar nustatyta Lietuvos elektrinei Elektrėnuose. Taip jau šį šildymo sezoną šilumą visoje Lietuvoje galima bus atpiginti 4 ct/kWh.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką