TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Arvydas Sekmokas: derybos su „Hitachi“ baigtos

Arvydas Sekmokas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Arvydas Sekmokas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po neeilinio ministrų kabineto pasitarimo energetikos ministras Arvydas Sekmokas pareiškė, kad derybos su strateginiu investuotoju į naująją Visagino atominę elektrinę „Hitachi“ baigtos ir penktadienį sutartis bus parafuota.

„Iš tikrųjų derybos su strateginiu investuotoju dėl koncesijos sutarties yra baigtos. Derybų rezultatai šį pirmadienį buvo pristatyti Vyriausybei, taip pat ir pagrindinės koncesijos sutarties nuostatos. Buvo išsamiau susipažinta su pačia koncesijos sutartimi ir šiandien Vyriausybės protokoliniu sprendimu, atsižvelgiant į pristatytus derybų rezultatus ir į į Teisingumo ministerijos ir Finansų ministerijos pastabas, pritarta, kad derybų rezultatai bus įtvirtinti parafuojant koncesijos sutartį, kas turėtų būti atlikta rytoj“, – žurnalistams sakė A.Sekmokas.

Parafuojant sutartį yra įtvirtinami pagrindiniai derybų rezultatai. Lietuva įsipareigoja leisti strateginiam investuotojui atlikti darbus konkrečioje aikštelėje, o „Hitachi“ – toliau vystyti projektą.

Ministras informavo, kad, parafavus sutartį, ji bus teikiama Finansų ministerijai. Šiai pateikus išvadą dėl sutarties, ji bus teikiama Vyriausybei dėl pritarimo. Kai koncesijos sutarčiai pritars Vyriausybė, ji, kartu su kitais įstatymų projektais, tokiais kaip naujoji energetikos strategija, keliaus į Seimą.

„Šiandien derybų rezultatai dar nėra skelbiami. Pirmiausia leidžiama Finansų ministerijai padaryti išvadą ir apsvarstyti. Kai Vyriausybė apsispręs dėl pritarimo, ji taps vieša teikiant ją Seimui“, – kalbėjo Arvydas Sekmokas.

Koncesijos sutartis, kurią sudaro maždaug 100 puslapių, nebus viešinama iki pat jos pateikimo Seimui. Arvydo Sekmoko teigimu, kartu su koncesijos sutartimi balandį Vyriausybei turėtų būti teikiamas ir elektrinės finansavimo planas. Koncesijos sutartis, jei jai pritars Vyriausybė ir Seimas, turi būti pasirašyta iki birželio 28 dienos.

Elektrinės projektavimas truktų apie 2,5 metų, o galutinis investuotojų įsipareigojimas būtų pasirašytas iki 2015-ųjų kovo pabaigos. Iki to laiko turi būti susitarta su Latvija ir Estija bei kitais galimais partneriais.

A.Sekmokas šį pirmadienį pareiškė, kad pasirašius koncesijos sutartį dėl naujos AE, būtų atliekami projektavimo darbai. Pirmasis truktų apie 12 mėnesių ir kainuotų, anot jo, 83 mln. eurų, antrasis – 200 mln. eurų kainuosiantis etapas truktų apie 18 mėnesių. Projektavimo darbai apimtų projekto techninį parengimą, aikštelės paruošimą.

Siekiama, kad 2020–2022 metais pastačius naują AE, jos gaminama elektra kainuotų 18–22 centus už kilovatvalandę, iki 2028 metų – 12–15 centų, o nuo 2038 metų – 7–10 centų.

Nauja atominė turėtų pradėti veikti 2020––2022 m. VAE kaina skaičiuojama apie 17 mlrd. Lt, Lietuva pagal įstatymus turėtų investuoti apie 6 mlrd. Lt, kurių daugiau nei pusę yra realu pasiskolinti palankiomis sąlygomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką