Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atgimstantiems Telšiams – per 45 mln. Lt ES paramos

Pastaruosius kelis dešimtmečius investicijų stokojęs Telšių senamiestis bus atgaivintas panaudojant ES lėšas.
Telšių raj. savivaldybės nuotr. / Pastaruosius kelis dešimtmečius investicijų stokojęs Telšių senamiestis bus atgaivintas panaudojant ES lėšas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Skirtingais tempais, tačiau gana aktyviai tvarkomi, modernia infrastruktūra galintys girtis didmiesčiai ir apleisti, dešimtmečius netvarkyti mažesnieji miestai ir miesteliai – tokia priešprieša gaji dažno lietuvio sąmonėje. Tačiau pastaruoju metu dalis mažesniųjų Lietuvos miestų ir miestelių išgyvena tikrą atsinaujinimo periodą, vienas iš tokių miestų – Žemaitijos sostine tituluojami Telšiai.

Pastaruosius kelis dešimtmečius Telšių viešosios erdvės beveik nesikeitė, į jų tvarkymą, miesto infrastruktūros atnaujinimą investuota labai nedaug, nes nuolat trūko lėšų. Situacija ėmė keistis pasinaudojus ES struktūrinių fondų 2007–2013 m. parama. Iš viso Telšiams skirta per 45 milijonų litų pagal priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“.

Kaip pasakojo Telšių rajono savivaldybės Ekonomikos, strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Edita Kuliešienė, šiuo metu jau sutvarkyta aikštelė prie Telšių miesto bokšto laikrodžio, fontano aplinka. Bendra šio projekto vertė sudarė 354 tūks. Lt, didžioji dalis finansuota iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų: „Telšių senamiestis yra vienas iš septynių saugomų senamiesčių Lietuvoje. Aikštė prie miesto bokšto laikrodžio ir fontano yra šalia Turgaus aikštės. Ši vieta telšiškiams labai brangi. Pati aikštė ilgą laiką buvo netvarkinga, negyva, žmonėms nebuvo kur stabtelėti, pailsėti. Dabar sutvarkyta daugiau kaip 1000 kv.m plotas. Rekonstruojant senamiesčio aikštę prie laikrodžio ir fontano, paklota kokybiška ir ilgaamžė danga.“

Rekonstruojant senamiesčio aikštę prie laikrodžio ir fontano, paklota kokybiška ir ilgaamžė dangaDangos medžiagos ir spalvos buvo parinktos, kad atitiktų senamiesčio aplinką – klinkerio trinkelės šviesiai rudos ir tamsiai rudos spalvos ir natūralaus granito trinkelės 0,4 m ir 0,3 m juostomis, kurios įrengtos tarp klinkerio trinkelių dangos. Aikštelėje naujai suprojektuoti ir įrengti elektros apšvietimo tinklais su naujais parkinio tipo šviestuvais, atitinkančiais senamiesčio aplinką, įrengtos naujai pasodintų sodinukų apsaugos, vėliavų stiebai prie seniūnijos. Sutvarkius aikštelę Telšių miestas atrodo žymiai geriau, dabar yra sudarytos sąlygos organizuoti įvairius renginius, tuo pačiu užtikrintas viešųjų erdvių saugumas, sudarytos sąlygos smulkiajam ir vidutiniams verslui kurtis. Po rekonstrukcijos šioje aikštėje vyksta nemažai renginių – pagrindinės miesto šventės, jomarkai. Gerus pokyčius pastebi miesto ir rajono gyventojai. Darbai jau buvo atlikti 2008 metų pabaigoje.

Po rekonstrukcijos nebebus grėsmės pėstiesiems

Telšiuose tvarkoma ir akmeninė atraminė siena Respublikos gatvėje. Šiam projektui yra skirta 588 tūkst. Lt lėšų, iš kurių 543,9 tūkst.Lt sudaro Europos Sąjungos finansuojamos lėšos, 44,1 tūkst.Lt – savivaldybės lėšos. Rekonstrukcija būtina, nes kyla grėsmė, kad spaudžiant gruntui sienos akmenys gali būti išstumti į gatvę, be to, nėra lietaus surinkimo sistemos, todėl vanduo nuo kalno šlaito sunkiasi per sieną, dažnai dėl to žiemą šlaito šone esantis šaligatvis būna apledėjęs. Tai kelia pavojų praeivių sveikatai. Taip pat reikia pagerinti ir estetinį sienos vaizdą, todėl bus suprojektuoti puošybos ar kiti architektūriniai elementai. Bus sutvarkyta ir dalis šaligatvio, įrengtas apšvietimas, sutvarkyta žalioji teritorija iki katedros tvoros.  Darbai bus užbaigti iki šių metų spalio mėnesio.

Dar šiemet numatyta tvarkyti ir nemažą Telšių miesto senamiesčio zoną, apribotą keliomis pagrindinėmis gatvėmis, mieste ketinama įrengti naujus apšvietimo tinklus, vaizdo kameras,  įrengti kai kurių gatvių atitvarus. Planuojama sutvarkyti Katedros aikštės tęsinį ir laiptus iki Birutės gatvės.

Atgims miesto stadionas

Šiais metais numatyta rekonstruoti centrinį miesto stadioną, kuriame telšiškiai galės sportuoti ir leisti laisvalaikį. Šiam projektui yra numatyta skirti 11 394 tūkst.Lt lėšų, iš kurių ES skirs 10 539,4 tūkst.Lt, savivaldybės biudžetas – 854,6 tūkst.Lt. Čia bus įrengtas stadionas (futbolo aikštė su bėgimo takais, lengvosios atletikos varžybų sektorių zona, tribūnos), atsiras sporto aikštelės (tinklinio, badmintono, riedutininkų sporto aikštynas), ketinama įrengti vietą masiniams renginiams organizuoti bei vietą lauko kavinei. Šis stadionas yra svarbiausia Žemaitijos regiono sporto bazė, joje gali būti organizuojami regioninio ir tarptautinio lygio sportiniai ir kultūriniai renginiai. Taip pat suplanuota  tvarkyti Masčio ežero pakrantę, kur atsiras pontoninė prieplauka, automobilių stovėjimo aikštelės, vietos vaikų pramogoms ir žaidimams, pavėsinės.

„Manau, kad sutvarkius Telšių miesto senamiestį, įrengus poilsio zonas, šios vietos taps tikrai patrauklesnės bei saugesnės ir patiems telšiškiams, ir mūsų miesto svečiams. Neabejoju, kad įgyvendinus šiuose projektus sumažės gyvenimo kokybės Telšiuose ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose skirtumas“, – pokyčius apibendrino E.Kuliešienė. 

Logotipas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką