Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 16d. 18:59

Atidarė „Vynoteką“ prie pat sienos – pirkėjus masina perpus pigesnio alaus reklama

Socialiniame tinkle „Facebook“ dalijamasi kainomis iš parduotuvės Lietuvos pasienyje
„Facebook“ nuotr. / „Vynotekos“ parduotuvė pasienyje

„Vynoteka“ toliau užsiima partizanine prekyba – prie pat Lazdijų pasienio posto, Aradnykų kaime, Lenkijoje atidarė naują parduotuvę ir reklamuoja kone perpus pigesnį lietuvišką alų. Socialiniame tinkle „Facebook“ kilo šurmulys, kad ir lietuviški mėsos gaminiai vos už 2 km nuo sienos kainuoja gerokai pigiau nei Lietuvoje.

Penktadienį Aradnykų kaime, atidaryta nauja „Vynotekos“ parduotuvė, jau trečioji Lenkijoje. Pirmieji apie tai prakalbo patys Lazdijų gyventojai – jiems parduotuvė už 10 km nuo namų, nuo sienos tereikia pavažiuoti porą kilometrų. Bendrovės „Gelsva“ savininkė Aurelija Gumbrevičienė patvirtino.

„Tiesiog atidarėme dar vieną parduotuvę, kuri yra važiuojant tarp Lietuvos ir Seinų miesto. Dabar turime parduotuvę prie pat sienos, dar vieną parduotuvę Suvalkų mieste, ir nedidelę parduotuvę pačiuose Seinuose. Tokia situacija –mes tiesiog matome, kad veiklą tęsti verta, kadangi yra dideli mokestiniai skirtumai tarp Lietuvos Lenkijos, yra pirkėjų srautas ir matome tokią nišą. Tai nėra kažkoks super verslas, bet šiai dienai matome, kad jis pasiteisina“, – 15min sako A.Gumbrevičienė.

„Facebook“ nuotr./Prie įėjimo į parduotuvę pasitinka alaus reklama
„Facebook“ nuotr./Prie įėjimo į parduotuvę pasitinka alaus reklama

Socialiniame tinkle tinkle „Facebook“ suūžė diskusija, esą parduotuvėje lietuviškų mėsos gaminių galima įsigyti kone perpus pigiau, grupės narys Eugenijus Kaminskas pasidalijo nuotraukomis su kainomis, čia galima išvysti ir Lietuvoje draudžiamas alkoholio reklamas. Pvz., to paties prekės ženklo alų „Vynoteka“ Lenkijos parduotuvėje parduoda už 65 centus, (2,79 zloto), netgi nepažymėta, ar tai akcija, o Lietuvoje to paties alaus kaina – 1,15 euro.

„Facebook“ nuotr./„Vynotekos“ parduotuvė pasienyje
„Facebook“ nuotr./„Vynotekos“ parduotuvė pasienyje

Šaltai rūkytos „skilandinės“ dešros 330 g pakuotė kainuoja 1,63 euro (nubraukta kaina – 3,95 Eur), vytintos „Klasikinio skonio“ dešrelės akcijos metu kainuoja apie 4,65 euro už kilogramą (nubraukta kaina – 14,84 Eur/kg).

„Facebook“ nuotr./Socialiniame tinkle „Facebook“ gyventojai dalijasi produktų kainomis Lenkijoje
„Facebook“ nuotr./Socialiniame tinkle „Facebook“ gyventojai dalijasi produktų kainomis Lenkijoje

Skirtumai – dėl mokesčių

Parduotuvių tinklo savininkė aiškina, kad iš dalies kainų skirtumai susidaro dėl mokesčių skirtumų – Lenkijoje taikomi mažesni akcizai alkoholiui, taip pat maisto produktams taikomas mažesnis PVM. Tačiau taip pat „Vynoteka“ kai kuriems produktams taiko nulinę maržą – kad pritrauktų pirkėjų.

„Yra ne tik akcizų skirtumai, bet ir PVM skirtumai maisto produktams, įskaitant ir mėsą. Aišku, atidarymo proga vis tiek buvo pasistengta padaryti kelis traukos produktus, visiškai netenkant maržos – kad atsirastų pirkėjų srautas. Reikia padirbėti su klientu ir prekybos centras ne visuomet siekia tos maržos. Supraskite, šiame kelyje į Seinus nėra tokio didelio srauto, ir kad žmonės užsuktų, reikia juos kažkuo pritraukti. Todėl kažkurie produktai kartkartėmis tikrai bus įkainoti taip, kad būtų traukos objektas“, – kalba bendrovės savininkė.

Parduotuvės asortimentas, anot jos, pritaikytas specialiai į Lenkiją apsipirkti važiuojančiam lietuviui, bet tikimasi ir Lenkijos pirkėjų.

„Facebook“ nuotr./„Vynotekos“ įrašas socialiniame tinkle
„Facebook“ nuotr./„Vynotekos“ įrašas socialiniame tinkle

„Bendradarbiaujame su „Krekenavos mėsa“, siūlome ir mėsos produktų ir šiaip ieškome kažkokių produktų, kad ne tik ir Lietuvos pirkėjas atvažiavęs, bet ir Lenkijos pirkėjas atrastų, ko reikia. Pagal pavadinimą tai „Vynotekos“ parduotuvė, tad ji skirta alkoholio produktams, bet yra sultys įvairios, konservuotų produktų, įvairių alyvuogių, galima rasti aliejaus ar sviesto. Tiesiog to, ko reikia žmogui, kuris specialiai važiuoja, kad Lenkijoje apsipirktų“, – 15min paaiškino A.Gumbrevičienė

„Vynoteka prieš dvejus metus pagarsėjo, kai iš Biržų specialiu autobusu veždavo pirkėjus apsipirkti nemokamai. A.Gumbrevičienė patikino, kad tokios praktikos tęsti nebeketinama.

15min jau skelbė, kad per metus Lenkijoje lietuviai išleido 360 milijonų eurų, o ši suma kasmet tik auga. Vienas asmuo iš Lietuvos per vieną kelionę Lenkijoje vidutiniškai išleido 535 zlotus arba apie 125 eurus, rodo III ketvirčio Lenkijos Centrinio statistikos biuro duomenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką