Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsiskaitymo banko kortelėmis sistema jau veikia (atnaujinta 16.15 val.)

Sukčiai rado naują apgaudinėjimo būdą – iš patiklių žmonių perka bankų korteles.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Dėl gedimų nuo pirmadienio ryto daugelyje prekybos vietų pirkėjai negali atsiskaityti banko kortelėmis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo pirmadienio ryto daugelyje prekybos vietų nebuvo galima atsiskaityti banko kortelėmis. Pirkėjams kilo nepatogumų, o prekybos tinklų atstovai buvo pasipiktinę – jie nežinojo, kada problema bus išspręsta. Visi nesklandumai buvo pašalinti pirmadienio pavakare.

15min.lt žiniomis ryte banko kortelėmis nebuvo galima atsiskaityti „Eurovaistinėse“, prekybos centruose „Maxima“ ir „Lukoil Baltijos“ degalinėse. Kol kas ši problema išspręsta tik vaistinėse.

Šio vaistinių tinklo atstovė Aurelija Šimaitienė pirmadienį priešpiet sakė, kad atsiskaitymo banko kortelėmis sistema jau veikia. „Smulkus sutrikimas, pasitaiko“, – sakė ji.

Tuo tarpu „Maximos“ atstovė spaudai Renata Saulytė patikino, kad banko kortelėmis atsiskaityti vis dar negalima. Problemos masto ji negalėjo nusakyti, tačiau neatmetė galimybės, kad sutrikimas gali būti masiškas. „Vienose parduotuvėse galima atsiskaityti banko kortelėmis, kitose negalima, dar kitose galima tik kai kurių bankų kortelėmis“, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, problema yra autorizacijos centre – tarp tarpininkų, teikiančių atsiskaitymo banko kortelėmis paslaugą ir prižiūrinčių kasos aparatus, ir bankų. „Kada bus išspręsta, neaišku“, – sakė R.Saulytė. Pasak jos, tarpininkai yra atskaitingi bankams, todėl parduotuvės negali paskubinti problemos sprendimo.

„Nemaloni situacija, nes pirkėjai yra arčiausiai mūsų, o mes negalime jiems pasakyti, kada problema bus išspręsta“, – piktinosi R.Saulytė.

Bendrovės „Lukoil Baltija“ atstovė spaudai Karolina Kažukauskaitė taip pat patvirtino, kad šiandien visame tinkle „Lukoil“ neįmanoma atsiskaityti banko kortelėmis. „Problemos priežastys – sutrikimai UAB „Universalios valdymo sistemos“ veikloje, kuri ir prižiūri „Lukoil“ kasos aparatus“, – paaiškino ji ir vylėsi, kad problema greitai bus išspręsta.

Pasak K.Kažukauskaitės, bendrovė žadėjo, kad banko kortelėmis bus galima atsiskaityti po 2–3 valandų.

Papildyta 14.03 val.: Paskambinus į bendrovę „Universalios valdymo sistemos“, 15min.lt buvo liepta kreiptis į „Elektronines mokėjimo sistemas“.

„Elektroninių mokėjimo sistemų“ direktorius Giedrius Skliutas sakė, kad atsiskaityti banko kortelėmis kol kas dar negalima. Jis negalėjo pasakyti, dėl kokio gedimo neveikia sistema ir kada ji bus sutaisyta.

„Planuojama, kad šiandien viskas bus sutvarkyta“, – vylėsi pašnekovas.

Papildyta 15.07 val.: „Lukoil“ atstovė K.Kažukauskaitė 15min.lt pranešė, kad gedimas pašalintas ir degalinėse jau galima atsiskaityti banko kortelėmis.

Papildyta 16.15 val.: Banko kortelėmis jau galima atsiskaityti ir prekybos centruose „Maxima“. Kaip sakė R.Saulytė, pranešimas, kad sistema jau veikia buvo gautas apie 14.30 val. „Tikimės, kad tokio masto problema nepasikartos“, – vylėsi pašnekovė.

informacija
EUROVAISTINĖ, UAB administracija
Vadovas: Asta Šerkšnienė Darbuotojų sk.: 1547 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
AMIC LIETUVA, UAB
Vadovas: Radovan Herman Mitaš Darbuotojų sk.: 22 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką