Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audito komitetas: efektyviam lėšų naudojimui kenkia netinkamas požiūris

Taupyklė
Fotolia nuotr. / Taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės kontrolė įvertino investicinius projektus ir pateikė išvadas: efektyviam lėšų naudojimui šalyje kenkia požiūris, kad nesvarbu, ar tikrai reikalinga, svarbu, kad būtų panaudoti pinigai.

2013 metais valstybė į ilgalaikį turtą investavo per 4 milijardus litų. Valstybės kontrolė, įvertinusi investicinius projektus, kuriems skirta daugiau kaip pusė šios sumos, nustatė, kad 2013 metais buvo užbaigti 535 projektai, pradėti 627 nauji projektai, o tęsiamas 1283 projektų finansavimas. Šiuo laikotarpiu sustabdytas 72 investicinių projektų įgyvendinimas.

Vietoj to, kad būtų pastatytas vienas daugiafunkcinis kompleksas, tame pačiame rajone gali būti statomi atskiri pastatai bibliotekai, bendruomenės centrui ir sveikatos priežiūros įstaigai, nes sprendimus dėl kiekvieno iš jų finansavimo priima skirtingi ministrai.

Valstybės kontrolė išryškino esmines investicinių projektų problemas.

Itin ilgai besitęsiantys projektai neretai praranda prasmę, o kol objektai nėra pabaigti į juos investuotos lėšos neduoda naudos.

Antra, dėl įvairių priežasčių sustabdžius projektų vykdymą į juos investuotos lėšos dažnai „nurašomos į nuostolius“.

Trečia, nėra sisteminio projektų reikalingumo vertinimo ir investicijų koordinavimo, todėl vietoj to, kad būtų pastatytas vienas daugiafunkcinis kompleksas, tame pačiame rajone gali būti statomi atskiri pastatai bibliotekai, bendruomenės centrui ir sveikatos priežiūros įstaigai, nes sprendimus dėl kiekvieno iš jų finansavimo priima skirtingi ministrai. Galiausiai, efektyviam lėšų naudojimui kenkia požiūris, kad nesvarbu, ar tikrai reikalinga, svarbu, kad būtų panaudoti pinigai. Teigiama, kad tokią praktiką panaikintų reikalavimas, jog savivaldybė prisidėtų prie projektų finansavimo – tai būtų stimulas gerai pasverti, kokios investicijos duotų didžiausią naudą bendruomenei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką