Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 15d. 12:26 , Atnaujinta: 2020 sausio 15d. 12:34

Aukščiausioji audito institucija pristatė 2020 metų auditų temas ir planuojamus vertinimus

Aukščiausioji audito institucija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Aukščiausioji audito institucija

Aukščiausioji audito institucija (AAI) – Valstybės kontrolė – pristatė 2020-ųjų metų veiklos planą ir šiemet planuojamus baigti auditus. Remiantis ankstesnių metų patirtimi ir sukauptomis žiniomis apie Lietuvos viešojo sektoriaus problematiką, institucija tęsia pasirinktų penkių prioritetinių veiklos sričių analizę. Tai – biudžeto valdysena, švietimas, viešasis valdymas, valstybinės žemės valdymas ir informacinės visuomenės plėtra, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiais metais planuojama baigti šiuos veiklos auditus: vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas; elektroniniai nusikaltimai; profesinis mokymas; švietimo sistemos pažangos vertinimas; teismų sistema; valstybės nekilnojamojo turto, perduoto savivaldybėms patikėjimo teise, valdymas; policijos vykdoma nusikaltimų prevencija ir tyrimas ir kt.

Siekiant didesnio auditų poveikio, Valstybės kontrolė kaip ir kasmet vertins, ar auditų rekomendacijos įgyvendintos laiku ir tokia apimtimi, kaip buvo sutarta su audituojamaisiais subjektais. 2016 m. buvo atverti rekomendacijų stebėsenos duomenys, kurie visuomenei yra pasiekiami bet kuriuo laiku. Šiais metais aukščiausioji audito institucija atveria dar daugiau kaupiamų duomenų apie tai, kokias pokyčiams reikalingas priemones audituojamieji subjektai vykdo, kokia jų būklė, terminai ir rezultatai. Juos galite rasti čia.

Valstybės kontrolė, vykdydama fiskalinės institucijos funkcijas, šiais metais teiks 5 išvadas.

Taip pat aukščiausioji audito institucija atliks savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų atliekamų auditų išorinę peržiūrą, savivaldybių nekilnojamojo turto valdymo efektyvumo vertinimą ir Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (INTOSAI) išorės auditą.

Valstybės kontrolė, vykdydama fiskalinės institucijos funkcijas, šiais metais teiks 5 išvadas (daugiau informacijos galite rasti čia). Be to, bus atliekami 3 Europos Sąjungos fondų investicijų auditai. 2020 m. AAI kaip ir kasmet pristatys ir išvadas dėl 2019 m. nacionalinio finansinių ataskaitų rinkinio, valstybės biudžeto ir šešių fondų (Privalomojo sveikatos draudimo, Valstybinio socialinio draudimo (SODROS) ir kitų išteklių fondų) biudžetų ataskaitų rinkinių ir jų vykdymo.

Valstybės kontrolė dėkoja visiems, teikusiems siūlymus dėl šių metų veiklos plano. Su aukščiausiosios audito institucijos 2020 m. veiklos planu galite susipažinti čia.

Šiuo metu atliekamų auditų sąrašą galite rasti čia.

Valstybės kontrolė šiemet baigs nuotekų tvarkymo auditą

Vilnius, sausio 15 d. (BNS). Valstybės kontrolė šiemet planuoja užbaigti du pernai pradėtus aplinkos apsaugos auditus, vienas jų susijęs su vandens tiekimu ir nuotekų tvarkymu. Šis auditas įvertins ir valstybinę aplinkos apsaugos kontrolę.

„Šio audito metu mes vertiname, kaip Lietuvoje yra organizuojamas centralizuotas vandens tiekimas (...) taip pat, kaip tvarkomos nuotekos. (...) Šito audito pabaiga planuojama vidurvasarį, kažkur birželio pabaigoje – liepos pradžioje“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė Valstybės kontrolės Ekonomikos audito departamento direktorius Julius Lukošius.

Anto jo, atliekant auditą iš esmės nagrinėjamos panašios problemos, kaip nuotekų tvarkymo skandalas Klaipėdoje, kai bendrovė „Grigeo Klaipėda“ į Kuršių marias leido nevalytas nuotekas, o aplinkosaugininkai iš esmės nekontroliavo situacijos.

„Kadangi tų subjektų, kuriuose susidaro nuotekos, yra Lietuvoje ne vienas ne du ir, matyt, ne dešimt tūkstančių, tai taip imti ir pataikyti į Klaipėdos konkretų atvejį – ne tokiais principais mes atsirenkame. Bet taip pat ir problemas, buvusias tokiuose objektuose, auditas irgi apima“, – sakė J. Lukošius.

Klaipėdos prokurorai praėjusį antradienį pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Grigeo Klaipėda“ veiklos – teigiama, kad įmonė nevalytas nuotekas į Kuršių marias galėjo leisti specialiai tam sumontuotu aplinkvamzdžiu. Taip galėjo būti daroma ne vienus metus, tad žala aplinkai gali siekti „dešimtis milijonų“ eurų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

21:34
06:33
01:02

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką