Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukščiausiojo lygio vadovų atlyginimai pernai augo 6,4 proc.

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Aukščiausio lygio vadovų atlyginimai pernai, įskaitant premijas ir priedus už 2010 metus, vidutiniškai augo 6,4 proc., rodo Tarptautinės vadybos ir konsultacijų bendrovės „Hay Group“ Baltijos šalyse atliktas tyrimas. Atlygio padidėjimą labiausiai lėmė vadovams išmokėtos premijos.

Pasak „Hay Group“ generalinės direktorės Baltijos šalims Nedos Songinaitės, aukščiausiojo lygio vadovų atlygio tendencijas rinkoje atsispindi gerėjantys įmonių veiklos rezultatai ir bendra ekonominė situacija.

Tyrimo rezultatai rodo, kad didesnė dalis įmonių vis dar nesiryžta didinti fiksuotos atlyginimo dalies ir dažniau atlyginimai auga dėl kintamosios dalies, tai yra didesnių premijų ir priedų išmokėjimo.

„Įmonių akcininkai ir savininkai vis dar atsargiai žiūri į atsigaunančius verslo rezultatus ir neskuba didinti savo fiksuotų įsipareigojimų didinant bazinį atlyginimą vadovams. Taip norima suvaldyti riziką, jei rezultatai imtų prastėti ateityje “, – sakė N.Songinaitė.

Vadovai tikisi didesnių premijų

Kaip ir pernai, šiais metais 71 proc. įmonių vadovų teigia planuojantys įgyvendinti užsibrėžtus įmonės tikslus ar juos viršyti.

Aukščiausiojo lygio vadovai optimistiškiau vertina galimybę šiais metais gauti premijas už praėjusių metų rezultatus – 54 proc. vadovų tikisi gauti metų pradžioje sutartą ar net didesnę premiją. Praėjusiais metais tokius lūkesčius išsakė gerokai mažiau (tik 38 proc.) tyrime dalyvavusių vadovų.

Premijas užsidirbti tampa sudėtingiau

„Hay Group“ ekspertai teigia, kad įmonių vadovams kuo toliau, tuo bus sudėtingiau užsidirbti premijas. Įmonių akcininkai ir savininkai linkę įtraukti vis daugiau rodiklių į premijos apskaičiavimo schemą, subalansuojant trumpalaikius finansinius tikslus su kitais, dažnai nefinansiniais rodikliais, garantuojančiais įmonės sėkmę ateityje.

57 proc. tyrime dalyvavusių įmonių į vadovų premijų apskaičiavimo schemas įtraukė rodiklius, susijusius su veiklos efektyvumo didinimu, 36 proc. vertino klientų pasitenkinimą, o 32 proc. – darbuotojų įsitraukimą.

52 proc. tyrime dalyvavusių įmonių teigė šiemet planuojančios didinti aukščiausio lygio vadovų bazinius atlyginimus vidutiniškai 5 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką