Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 17d. 21:27

Aušra Maldeikienė apie „Snoro“ situaciją: kvailį ir bažnyčioje muša

Aušra Maldeikienė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Aušra Maldeikienė

Ekonomistė Aušra Maldeikienė negaili gerų žodžių Lietuvos bankui ir Vyriausybei nacionalizuojant „Snoro“ banką, o gyventojus ragina elgtis protingai.

„Kvailį ir bažnyčioje muša“, – BTV laidoje „Ypatingas įvykis“ ketvirtadienio vakarą sakė ekonomistė Aušra Maldeikienė.

Ji siūlė žmonėms elgtis protingai ir nelėkti į bankus atsiimti savo indėlių, nes tuomet nuostoliai jiems bus garantuoti.

Kvailiausia, ką galima padaryti, tai atsiimti savo indėlį, – sakė A.Maldeikienė.

„Labai nuoširdžiai siūlau žmonėms nieko nedaryti, nes kvailiausia, ką jie gali padaryti, tai nubėgti pasiimti indėlius, nutraukti, prarasti palūkanas“, – sakė ekonomistė.

Jos teigimu, žmonės visgi greičiausiai kreipsis į bankus ketindami atgauti savo pinigus, todėl ragina gyventojus pasitikėti dabartine Vyriausybe ir Lietuvos banko vadovybe.

„Iš tikrųjų padarys tą tvarkingą banką, atitrauks tuos blogus aktyvus, tuo labiau, kad turim gatavą tų aktyvų bendrovę – Turto banką. Galima jiems viską permesti ir jie sutvarkys viską ramiai. Na, tikrai, Šimonytės ir Vasiliausko kompetencijos, atsiprašau, tai ne pono Šarkino. Ir ne tų prieš tai buvusių finansų ministrų, į kuriuos nepatogu žiūrėti, kai jie kalbėdavo“, – gyventojus ramino A.Maldeikienė.

Pūlinys tvinko daugiau nei dešimtmetį

„Kad visos virvutės kada nors išsiveja, tai man buvo aišku jau prieš 13 metų. Tai labai seniai besipučiantis pūlinys. Mane apėmė tik nuoširdi nuostata, kodėl valstybė taip ilgai tempė ten, kur nėra kaip tempti. Visi puvėsiai yra susieti su pono Šarkino asmeniu“, – kritiką buvusiam Lietuvos banko vadovui Reinoldijui Šarkinui žėrė A.Maldeikienė.

Visi puvėsiai yra susieti su pono Šarkino asmeniu, – sakė ekonomistė.

Jos teigimu, Lietuvos bankas, vadovaujamas R.Šarkino, nevykdė savo prievolių: „ Mes pono Šarkino nematėm, kai pūtėsi burbulas, kai būtent Lietuvos bankas turėjo šaukti visuomenei, kad ekonomika perkaitusi, kad artėja krizė. Jie niekada nenuėjo ir nepakalbėjo, vienintelis vargšas Kuodis lakstė, o pirmininkas vaidino kažkokią pusprotišką ramybę“, – sakė ekonomistė.

Bankų priežiūra ilgą laiką, jos žodžiais tariant, buvo tiesiog tragiška, gyventojai apie situaciją nebuvo informuojami: „Pas mus sėdi vienas atstovas spaudai, kuris du kartus per metus daro pranešimą apie, kaip sako Šimonytė, „bile ką“, taip pašneka, kad tiesiog gėda.“

IŠSAMIAU APIE „SNORO“ NACIONALIZACIJĄ

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką