Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 18d. 18:18

Azijos akcijų indeksas kyla, JAV ir Europos nesikeičia

JAV birža „IntercontinentalExchange“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV birža „IntercontinentalExchange“

Praėjusią savaitę finansų rinkose nebuvo didelių akcijų indeksų svyravimų. Per savaitę Europos ir JAV akcijų indeksai beveik nepakito, o Azijos akcijų indeksai padidėjo apie 0,5 procento pastebi bendrovės "Orion securities" specialistai.


Valiutų karas

Paskelbtame didžiojo septyneto šalių pareiškime išreikštas susirūpinimas dėl „valiutų karo“, kurio grėsmė kyla atskiroms šalims vykdant skatinamąją monetarinę politiką, taip didinant pinigų kiekį ekonomikoje, kuris lemia tos šalies valiutos nuvertėjimą kitų valiutų atžvilgiu. Tačiau septynių šalių atstovai teigia ir toliau išlaikysiantys laisvai svyruojančius valiutos kursus, kuriuos lemia rinka, bei pažadėjo atidžiai sekti judesius valiutų rinkoje.

Pranešime tvirtinama, kad šalių viduje vykdomos fiskalinės ir monetarinės priemonės skirtos išjudinti ekonomikai, o valiutų kursais tikslingai nemanipuliuojama. Kalbos apie valiutų karą dar labiau paaštrėjo, kai euras smarkiai pabrango kitų valiutų atžvilgiu. Teigiama, kad euro kainos augimas gali stabdyti Europos ekonomikos atsigavimą. Valiutų karais vadinama situacija, kai didžiosios pasaulio valstybės stengiasi palaikyti kuo žemesnius savo valiutų kursus svarbiausių prekybos partnerių atžvilgiu. Taip šios valstybės skatina šalies eksportą ir gerina prekybos balanso padėtį.

JAV mažina išlaidas

Pastarosiomis dienomis JAV nuogąstaujama, kad politinės partijos nė kiek nepriartėjo prie susitarimo dėl išlaidų mažinimo atidėjimo. Šiek tiek daugiau nei po dviejų savaičių JAV vyriausybės išlaidos turėtų būti automatiškai sumažintos 1,2 trln. JAV dolerių. Prognozuojama, kad tokio dydžio taupymo priemonės šiais metais JAV ekonomikos augimą sumažintų 0,6 proc. ir būtų prarasta apie 750 tūkst. naujų darbo vietų. Taigi, artimiausiomis savaitėmis ir vėl vyks JAV politinių partijų derybos dėl išlaidų mažinimo atidėjimo.

Prasti euro zonos šalių rodikliai

Euro zonos ekonomika ketvirtąjį ketvirtį smuko 0,6 proc., palyginti su trečiuoju ketvirčiu. Ketvirtadienį paskelbtas anksčiausias BVP įvertis, kuris paprastai turi didžiausią įtaką finansų rinkoms. Ekonomika susitraukė smarkiau nei vidutinė prognozė – 0,4 procento. Euro zonos BVP smuko tris ketvirčius iš eilės, o atsižvelgiant į tai, kad pirmąjį 2012 m. ketvirtį augimas buvo nulinis, tai ši recesija tampa ilgiausia nuo 1995 metų. Daugiausiai smuko Portugalijos BVP – net 1,8 proc., tai griežtų taupymo priemonių efektas. Vokietijos ekonomika smuko 0,6 proc., Prancūzijos – 0,3 procento. Negana to, „Standard&Poors“ ketvirtadienį pranešė, kad 2013 m. gali būti sumažinti Ispanijos, Prancūzijos, Italijos ir Portugalijos skolos reitingai.

„Orion securities“ parengtą apžvalgą galite rasti čia.

Šią savaitę:

Pirmadienį pranešimą skaitys ECB vadovas M. Draghi.

Antradienį bus skelbiamas Vokietijos ZEW ekonomikos sentimento rodiklis. Prognozuojama, kad rodiklio reikšmė sudarys 35,3.

Trečiadienį JAV bus skelbiamas naujai išduotų statybos leidimų skaičius. Tikimasi, kad per sausį jų išduota 79 tūkstančių.

Ketvirtadienį bus skelbiami euro zonos šalių PMI rodikliai. JAV tą pačią dieną bus skelbiamas Filadelfijos Fed gamybos indeksas.

Penktadienį bus skelbiamas Vokietijos Ifo verslo lūkesčių rodiklis.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką