2026-05-18 09:56

Balandį Kinijoje smarkiai sulėtėjo vartojimas ir pramonės gamyba

Pirmadienį paskelbti oficialūs duomenys rodo, kad praėjusį mėnesį Kinijos vartotojų išlaidos ir pramonės produkcijos apimtys augo lėčiausiai per kelerius metus. Tai akivaizdus ženklas, kad Pekinas susiduria su sunkumais siekdamas atgaivinti vidaus ekonomiką.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
IMAGO / IMAGO/VCG
IMAGO / IMAGO/VCG

Antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai, nepaisant istorinio eksporto bumo, nuo COVID-19 pandemijos pabaigos sunkiai sekasi atsigauti. Ekonomistai jau seniai teigia, kad Kinija turėtų pereiti prie ekonominio modelio, kurį labiau lemia namų ūkių išlaidos, o ne tradiciniai varikliai, kaip eksportas ir statybos.

Nacionalinis statistikos biuras pirmadienį pranešė, kad balandžio mėnesio mažmeninės prekybos apyvartos augimas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, sumažėjo iki vos 0,2 proc. Tai mažiausias augimas nuo 2022 metų gruodžio, kai šalis mėgino atsigauti nuo COVID-19 protrūkio po staigaus pandemijos kontrolės politikos atsisakymo.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą