Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balsai iš Graikijos: krizė gal ir baigėsi, bet tik ne mums

Beribiai, tačiau skoningi Atėnai
M.Bertulio nuotr. / Balsai iš Graikijos: krizė gal ir baigėsi, bet tik ne mums
Šaltinis: 15min
0
A A

Euro zona keliasi po sunkios skolų krizės, bet Graikija, kur prasidėjo krizė, vis dar kovoja. Apie gyvenimą Graikijoje pasakoja CNN.

CNN bendravo su dalimi Graikijos piliečių nuo 2012 metų ir vėl juos aplankė praėjus porai metų nuo tada, kai pradėtos taikyti griežtos taupymo priemonės. Jie pasakojo, kad atlyginimai ir toliau yra mažinami, sveikatos apsauga kenčia ir emigracija daugeliui yra vienintelė išeitis.

George Pentafronimosas, informacinių technologijų konsultantas, paliko Graikiją ir išvažiavo į Liuksemburgą. Pasak jo, išvykimas buvo vienas sunkiausių sprendimų jo gyvenime, tačiau jis dėl to nesigaili.

Kiti, tokie kaip  Manos Kallimikrakis, liko, bet neteko darbų, kai valstybė pradėjo taupyti. Jis sunkiai dirba, stengdamasis išgyventi ir išlaikyti šeimą vien iš santaupų, ir sako, kad valstybei reikalingas naujas ekonomikos modelis.

Graikija, kuriai pirmą kartą paramos prireikė 2010 metais, vėliau dar kartą 2012 metais, gavo 240 mlrd. eurų paramos. Valstybė į finansų rinkas grįžo balandį, kur jau sugebėjo gauti 3 mlrd. eurų.

Ekonomikos rodikliai sako, kad Graikija palengva keliasi iš šešerius metus trukusios recesijos. Nedarbas per keturis mėnesius sumažėjo nuo 27,2 iki 26,7 proc. Nedarbas Graikijoje vis dar išlieka didžiausias Europoje. Antra pagal bedarbių skaičių – Ispanija, kur darbo neturi 25,3 proc. gyventojų.

Jaunimo nedarbas Europoje taip pat mažėjo, tačiau Graikijoje jis vis dar išlieka labai aukštas – darbo neturi 56,8 proc. jaunimo.

CNN pašnekovai sakė, kad Graikijoje gyvenimas yra sunkus, o ekonomikos rodikliai neatspindi tikrosios padėties.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką