Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 09:47

Baltarusija, kaip ir Rusija, nutarė už skolas užsienio valiutomis mokėti savo rubliais

Baltarusija, sekdama savo artimiausios sąjungininkės Rusijos pavyzdžiu, o abiems šioms autoritarinėms valstybėms dėl Vakarų sankcijų esant atkirstoms nuo tarptautinių finansų rinkų, vienašališkai nusprendė nacionaline valiuta atsiskaitinėti už užsienio valiutomis išreikštas tarptautinių skolinių vertybinių popierių emisijas, nepaisant tokio jų sąlygų pažeidimo.
Baltarusijos rubliai
Baltarusijos rubliai / 123RF.com nuotr.

„Baltarusija savo euroobligacijų skolinius įsipareigojimus vykdys Baltarusijos rubliais. Vyriausybė kartu su centriniu banku priėmė atitinkamą sprendimą. (...) Ši priemonė yra priverstinė ir būtina dėl mokėjimų tarpininkų bei kitų tarptautinės atsiskaitymų ir kliringo sistemos dalyvių nesugebėjimo užtikrinti lėšų pervedimus visiems euroobligacijų turėtojams laiku ir visiškai“, – šalies valstybinė žiniasklaida cituoja vyriausybės pranešimą.

Minskas, kaip ir Maskva, nusprendė, kad mokėjimų kreditoriams sumos bus paskaičiuojamos pagal jų nustatytą oficialų nacionalinių valiutų kursą, o atsiskaitymai vyks per jų nacionalinius depozitoriumus.

Baltarusijos finansų ministras Jurijus Seliverstovas yra pareiškęs nelaikąs „problema ar baime“ techninio nemokumo paskelbimą jo šaliai, nes esą to priežastys – Vakarų sankcijos Minskui.

Anksčiau Baltarusijos valdžia nusprendė vietiniais rubliais atsiskaitinėti už valstybės skolas Pasaulio bankui, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankui bei Šiaurės investicijų bankui, taip pat leido šalies įmonėms ir bankams taip atsiskaitinėti su užsienio kreditoriais.

Šiuo metu apyvartoje cirkuliuoja penkios Baltarusijos tarptautinių skolinių vertybinių popierių emisijos, iš viso už 3,25 mlrd. JAV dolerių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką