Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos jūros šalys turistus vilios kartu

Turistai pajūryje neretai pasigenda informacijos, kuri būtų pateikta ne tik lietuvių ir rusų, bet ir kitomis kalbomis – anglų, vokiečių ar prancūzų.
15min nuotr. / Per metus Lietuvoje sulaukiama maždaug tiek turistų, kiek joje yra gyventojų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Baltijos jūros regiono šalys sieks sukurti vieningą ir aktyviai veikiantį turizmo regioną. Devynios jam priklausančios valstybės suvienyti savo jėgas ir aptarti tikslus mėgins ketvirtadienį prasidėjusiame 2-ajame Baltijos jūros šalių turizmo forume.

„Esu tikrai įsitikinusi, kad Baltijos jūros regiono turizmui ši nauja galimybė ypatingai svarbi šiuo nelengvu ekonominiu metu“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Nijolė Kliokienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė.

Ūkio viceministras Arnoldas Burkovskis pastebėjo, kad per metus Lietuvoje sulaukiama maždaug tiek turistų, kiek joje yra gyventojų. „Tai sukuria apie 5 proc. bendrojo vidaus produkto. Pernai tai sudarė beveik vieną milijardą eurų pajamų“, – aiškino A.Burkovskis.Jei pas mus atvyktų kas 100-asis kinas, nežinau, ar juos sutalpintumėme viešbučiuose, – šmaikštavo J.Seidel.

Tačiau jis pridūrė, jog dauguma turistų atvykstančių į Baltijos jūros regiono šalis yra tų šalių gyventojai. „Gerokai mažiau turime turistų, kurie atvyktų iš tolimesnių regionų. Jei Viduržemio jūros šalys žinomos, kaip puiki vieta atostogoms, apie Baltijos jūros šalis taip nesakoma“, – kalbėjo viceministras.

Dėl šios priežasties forumo metu bus diskutuojama, kas vienija valstybes, esančias prie Baltijos jūros, svarstys, kaip išnaudoti turimus bendrus turistinius išteklius ir juos populiarinti. Šalys sieks, kad būtų pajėgios konkuruoti su Viduržemio ir Juodosios jūrų regionais.

N.Kliokienė pabrėžė, kad projektą visos Baltijos jūros regiono šalys vykdys kartu. Numatoma bendra rinkodara, bendras tinklalapis internete, kuriame visos šalys bus pristatytos kaip vieningas turistinis regionas.

Paklausta, kiek šis projektas turės įtakos turistų srautų pasiskirstymui, N.Kliokienė sakė: „Jei Lietuva save pristatys patraukliai, tai gal ir daugiau turistų atvyks. Bet ir Lenkija, ir Danija gali daugiau pritraukti.“ Jos teigimu, šis projektas gali būti finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų.

Tuo tarpu Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos žemės (Vokietija) Ekonomikos, darbo ir turizmo ministras Jurgenas Seidelis pabrėžė, kad šalys apie jėgų suvienijimą prabilo kiek per vėlai. Esą jei Baltijos jūros regiono šalys būtų pradėjusios bendradarbiauti anksčiau, jos greičiausiai būtų galėjusios kitais metais Šanchajuje vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2010“ prisistatyti kaip vieningas regionas.

Tai pasak J.Seidelio būtų buvęs puikus mėginimas Baltijos jūros regiono šalis pristatyti Kinijos rinkoje. „Jei pas mus atvyktų kas 100-asis kinas, nežinau, ar juos sutalpintumėme viešbučiuose“, – šmaikštavo vokietis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Baltijos jūra
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką