Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bankai netiki vargšų ašaromis

Mokesčiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Mokesčiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Po mėnesio marijampolietė Asta P. su dviem nepilnamečiais vaikais gali būti išmesta į gatvę. 2005-aisiais Astos šeima dvidešimčiai metų paėmė 37 tūkst. litų paskolą.

Dalis jos už geroje Marijampolės vietoje pirktą butą buvo išmokėta, liko maždaug 30 tūkst. litų suma. Tačiau esą dėl netinkamai vykdomų kredito sutarties sąlygų bankas skolintus pinigus pareikalavo grąžinti iškart. O skolininkei to neįstengus padaryti, po mėnesio butas gali būti išvaržytas. Tai dienraščio „Respublika“ „Pinigų“ skilties tema.

Paskutinį kartą su banko atstove Asta kalbėjosi šių metų pradžioje, prieš pirmąsias varžytines. Dėl mokėjimų atidėjimo, kitų sąlygų banko atstovė į kalbas nesileido. „Kol nebus įmokėta bent 10 tūkst. litų, jokių derybų“, – nukirto.

Penktame aukšte esantis nesuremontuotas butas buvo įvertintas 150 tūkst. litų. Varžytinėse už jį buvo prašoma 74 tūkst. litų, bet pirkėjų neatsirado. Prieš savaitę antstoliai paskelbė antrąsias varžytines už 54 tūkst. litų.

Bėdos šeimą užpuolė prieš daugiau nei metus, kai įmonė, kurioje dirbo moteris, pradėjo vėluoti mokėti atlyginimas. Kartais nesumokėdavo net tris mėnesius. Galiausiai sunkiai susirgo mama, teko ja rūpintis. Tada nutrūko visi mokėjimai. Moteris žiūrėjo, kad bent vaikai būtų pavalgę.

Astos P. buto varžytines vykdatis antstolis Artūras Auglys dieraščiui sakė negalintis spėti, kaip klostysis vienintelio šeimos būsto varžytinės. Per savaitę neužregistravo nė vieno norinčio dalyvauti varžytinėse. Pasak antstolio, išgelbėti šeimą gali tik pats bankas. Tik jis gali pratęsti skolos mokėjimą, perrrašyti sutartį, pasiūlyti derėtis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką