Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Banko „Bigbank“ filialas įspėtas dėl teisės aktų pažeidimų teikiant vartojimo kreditus

Verslininkas
„Shuterstock“ nuotr. / Banko „Bigbank“ filialas įspėtas dėl teisės aktų pažeidimų teikiant vartojimo kreditus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po Lietuvos banko Priežiūros tarnybos atlikto vartojimo kredito gavėjo skundo tyrimo Lietuvos banko valdyba įspėjo banko „Bigbank“ filialą pažeidus Vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatų ir kartu Vartojimo kredito įstatymo reikalavimus

Reikalavimai nustato, kad vartojimo kredito davėjas privalo vadovautis atsakingojo skolinimo principu ir įvertinti vartojimo kredito gavėjo mokumą remdamasis iš vartojimo kredito gavėjo gauta pakankama informacija, o prireikus patikrinti duomenis mokumo vertinimui naudojamoje duomenų bazėje.

Banko „Bigbank“ filialas informavo, kad ėmėsi konkrečių veiksmų veiklos trūkumams ištaisyti ir ateityje griežtai laikytis Vartojimo kredito gavėjų mokumo vertinimo ir atsakingojo skolinimo nuostatų, kartu ir Vartojimo kredito įstatymo reikalavimų.

„Šis pažeidimas buvo labiau susijęs su kliento sukčiavimu, o ne su vartojimo kredito gavėjo mokumo vertinimu. Visgi, pabrėžiame, kad siekdami ateityje išvengti tokių manipuliacijų, dar iki Lietuvos banko sprendimo priėmimo, ėmėmės veiksmų ir pašalinome su šiuo pažeidimu susijusius sistemos trūkumus. Lietuvos bankas, atsižvelgęs į surinktus įrodymus, paaiškinimus ir tai, kad bankas ėmėsi konkrečių veiksmų veiklos trūkumams pašalinti, ir skyrė mums minimalią įstatyme numatytą nuobaudą – įspėjimą“, – sako „Bigbank“ AS Lietuvos filialo vadovas Rolandas Norvilas.

Komentarai
Temos Bigbank, AS
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką