Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2009 sausio 12d. 11:16

Bankuose santaupas laiko vis mažiau žmonių

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Trečdalis Lietuvos gyventojų teigia, kad jiems lieka pinigų taupymui, o du trečdaliai tvirtina neturintys pakankamai pinigų, kad taupytų. Duomenys rodo, kad žmonės mažiau linkę dėti pinigus į bankus, verčiau santaupas laiko namuose.

Tokie duomenys paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Per tyrimą, atliktą š. m. lapkričio 7–16 d., apklausta 1000 Lietuvos gyventojų.

Sutaupyti gali tik trečdalis

Tyrimas, kuriame teirautasi, ar lieka žmonėms pinigų taupymui bei kokiu būdu jie taupo, parodė, kad daugiau nei trečdaliui (35,5 proc.) Lietuvos gyventojų lieka pinigų taupymui, o 62,5 proc. apklaustųjų teigia, kad jiems tam pinigų nelieka.

Didesnė dalis (52,4 proc.) gyventojų, kuriems lieka pinigų taupymui, pinigus laiko banke, 42,8 proc. taupančiųjų santaupas laiko namuose. Perka akcijas, vertybinius popierius tik apie 3 proc. žmonių, kuriems lieka pinigų taupymui.

Laiko namuose

Apklausos duomenis lyginant su tokiais pačiais duomenimis 2005 metais pastebima, kad daugėja žmonių galinčių taupyti, tačiau mažėja žmonių savo santaupas laikančių banke. 2005 metais pinigų taupymui liko tik 22,9 proc. Lietuvos gyventojų, 56,4 proc. jų santaupas laikė bankuose.

Didėja žmonių, kuriems lieka pinigų taupymui, dalis, tačiau jie savo santaupas linkę laikyti namuose, – sakė I.Nausėdienė.„Lygindami su ankstesnių metų duomenis matome, kad didėja žmonių, kuriems lieka pinigų taupymui, dalis, tačiau jie savo santaupas linkę laikyti namuose“, – sako RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Pinigų taupymui lieka aukštesnio išsimokslinimo, aukštesnių pajamų, didžiųjų miestų gyventojams. Daugiausia santaupas namuose laiko moksleiviai, studentai bei jaunesni (15-–24 m.) apklausti Lietuvos gyventojai.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Taupymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką