Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bankrutavęs JAV didmiestis Detroitas – būsimasis kandidatas į naujojo Silicio slėnio titulą?

Bankrutavęs Detroito miestas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Bankrutavęs Detroito miestas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujausiame verslo žurnalo „Fortune“ numeryje nagrinėjamas iš pirmo žvilgsnio labai neįprastas klausimas – ar gali automobilių pramone garsėjantis ir prieš keletą metų bankrotą paskelbęs JAV didmiestis Detroitas būti kitas aukštosiomis technologijomis žymus Silicio slėnis? Tačiau skirtingų pramonės šakų susiliejimo eroje nereikėtų skubėti pateikti neigiamo atsakymo į šį klausimą.

Variklių miestu vadinamame Detroite iki šiol yra įsikūrę šimtai su automobilių pramone susijusių įmonių. Vis dėl to, nereikia galvoti vien tik apie stereotipines automobilių gamyklas su šalia konvejerių stovinčiais darbuotojais, prižiūrinčiais vienodų dalių gamybos procesą.

Detroite iki šiol yra įsikūrę šimtai su automobilių pramone susijusių įmonių.

Šiuolaikines gamyklas galima drąsiai vadinti visiškai automatizuotomis naujausiųjų technologijų šventyklomis, prikimštomis jutiklių ir elektroninės kontrolės įrangos.

Detroito gamyklos investuoja milžiniškas pinigų sumas į naująsias technologijas tam, kad galėtų geriau konkuruoti pasaulinėje rinkoje. Automobilių kainos tampa vis labiau prieinamomis sulyg kiekvienais metais būtent dėl jų gamyklose įrengiamų naujųjų technologijų, padedančių sumažinti kaštus ir padidinti efektyvumą.

Štai vienai iš automobilių dalis Detroite gaminančių įmonių „Inteva Products“ atnaujinus gamyboje naudojamas technologijas, informacinių sistemų administravimo išlaidos sumažėjo trečdaliu.

Į klausimą, ar moderniųjų technologijų vaikymasis Detroitą pavers naujuoju Silicio slėniu, atsakys tik laikas.

Tačiau jau dabar aišku, kad automobilių gamintojams siekiant kuo labiau patenkinti augančius klientų reikalavimus ir išlaikyti konkurencingumą pasaulinėje rinkoje, lanksčių šiuolaikinių technologijų diegimas Detroito gamyklose neabejotinai tęsis ir toliau.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką