Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažai uždirbančiųjų likimai spręsis rudenį

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjero Andriaus Kubiliaus susitikimas su profesinių sąjungų atstovais, kaip ir su Trišale taryba, konkrečių rezultatų nedavė. Bazinės algos, kaip ir minimalios mėnesinės algos (MMA), didinimo klausimai bus sprendžiami tik rudenį.

„Rūpestis suprantamas, tačiau galimybės viešajame sektoriuje numatyti reikšmingesnį atlyginimo didėjimą nematome, bet kai kuriuose sektoriuose bazinės algos didinimas galėtų būti realizuotas“, – teigė premjeras Andrius Kubilius.

Pasak ministro pirmininko, prie šio klausimo, kaip ir minimalios mėnesinės algos didinimo, bus grįžta rugsėjį.

Galimybė kelti kai kurių sektorių bazines algas matoma tik panaudojant dalį darbo užmokesčio fondų lėšų.

„Darbo užmokesčio fondai kitąmet išliks stabilūs. Atskirose srityse socialiniai ar kultūros darbuotojai mažai apmokami. Čia jau ministerijų ir mūsų dėka galima ieškoti sprendimų, kad atlyginimai būtų padidinti, bet fondų ribose reikėtų kažkaip kitaip sutaupyti tas lėšas“, – sakė A.Kubilius.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė teigė, kad konkretaus atsakymo, kada galėtų didėti bazinė alga, taip ir neišgirdo.

„Premjeras akcentavo, kad būtent per šakinius susitarimus galima tikėtis, kad bus keliamas atlyginimas ir galima derėtis dėl koeficientų. Visgi Vyriausybė kratosi atsakomybės ir palieka kiekvieną sritį su mokos fondu aiškintis patiems“, – sakė R.Osipavičiūtė.

Bazinės algos kėlimas esą ypač aktualus ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams. Grąžinus bazinę algą į buvusį 128 Lt lygį, darbuotojams mėnesio užmokestis didėtų maždaug 40 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką