Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bedarbių armijai ES šalys moka milijardus

Per paskutiniąsias dvi kovo savaites bedarbių Klaipėdoje sparčiai daugėjo, dauguma naujų bedarbių – atleistieji iš privačių įmonių.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Bedarbiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Bedarbio duona ir rojuje turbūt sprangi, tačiau ne vienoje Europos Sąjungos šalyje ji vis dėlto skalsesnė nei Lietuvoje. Iš bedarbio pašalpos įmanoma ne tik pragyventi, bet ir toliau mokėti būsto kredito įmokas.

Praėjo laikas, kai Didžiojoje Britanijoje darbą rasdavo kiekvienas emigrantas, o laisvų darbo vietų dar likdavo. Šių metų vasarį registruotų bedarbių skaičius šioje šalyje peržengė 2 milijonų ribą, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Vartai“.

Bazinė bedarbio pašalpa Jungtinėje Karalystėje yra gana kukli – 262 svarai (maždaug 991 litas) per mėnesį, o vidutinis brito atlyginimas neatskaičius mokesčių siekia 1,8 tūkst svarų (6,9 tūkst. litų).

Tačiau valstybė gana dosni šeimoms ar negalią turintiems asmenims. Jeigu šeima augina vaikus, ji gali gauti maždaug bazinės pašalpos dydžio sumą kiekvienam vaikui. Jeigu bedarbis turi būsto paskolą, praėjus 13 savaičių nuo registravimosi darbo biržoje jos palūkanas bankui moka valstybė.

Palanki socialinės paramos sistema sukūrė žmonių klasę, kurie niekur nedirba ir gyvena nuolat melždami sistemą. Daugiau nei pusė milijono britų iki 35 metų yra išsirūpinę fizinės negalios pažymas. Iš 1,4 milijono Jungtinėje Karalystėje gyvenančių vienišų motinų net 57 proc. niekada nėra įsidarbinusios.

Įvairių lengvatų sulaukia ir bedarbiai Airijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, kitose šalyse. Prancūzijoje, pavyzdžiui, bedarbio pašalpa kiekvienam apskaičiuojama pagal paskutinę algą, o tai padeda išvengti staigaus gyvenimo lygio smukimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką