Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 17:04

Bedarbių gretos neretės dar ilgai

Darbo birža
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo birža
Dar neišlipusi iš vienos krizės, Europa jau grimzta į kitą. Vadinasi, artimiausiu metu reikšmingai neaugs nei atlyginimai, nei darbo vietų skaičius.

Europos Komisija ketvirtadienį paskelbė niūrias Europos ateities prognozes – ekonomika nustos augusi, o neradus veiksmingų vaistų euro zonai, žemynas gali nugrimzti į dar vieną recesiją.

Aišku, kad verslas, gąsdinamas įvairiausių ekonomistų, Briuselio politikų ar šiaip šarlatanų, šimtais samdyti naujų darbuotojų nepuls. Paprastai darbo rinka po krizės atsigauna paskutinė – verslininkai, ramūs dėl geresnės ateities, įdarbina naujų žmonių, darbuotojams pakelia algas.

Ir Baltijos tigrams, ypač Lietuvai, išsišokti čia nepavyks. EK prognozuoja, kad be darbo kitąmet gyvens 13,3 proc. lietuvių, o 2013 metais, jei su dabartine krize pavyks susitvarkyti, bedarbių gretos sumažės iki 11,6 proc.

Tačiau Lietuvoje nedarbas išlieka vienas aukščiausių Europoje. Didesnis procentas žmonių kitąmet darbo neturės tik Ispanijoje (20,9 proc.), Graikijoje (18,4 proc.), Latvijoje (15 proc.), Airijoje (14,3 proc.) ir Portugalijoje (13,6 proc.). Vadinasi, pagal šį rodiklį stovime vienoje gretoje su daugiausiai problemų šiuo metu turinčiomis Europos valstybėmis.

Nepadaugės dirbančiųjų ir visoje Europoje. EK prognozuoja, kad 2013 metais bedarbių skaičius sumažės vos 0,1 proc. – nuo 9,7 proc. šiemet iki 9,6 proc. 2013 metais.

„Dėl lėtėjančios ekonomikos įmonės kuriam laikui atidės naujų darbuotojų samdymą. Bedarbystės mažėjimas kitąmet sustos, gali mažėti žmonių dirbamų valandų skaičius“, – rašoma EK pranešime.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką