Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2012 01 05 /15:25

Bendrovė „Palink“, valdanti „Cento“ ir „Iki“, Latvijoje paskelbta nemokia

Bendrovė „Palink“, kuri valdo „Iki“ ir „Cento“ parduotuves, Latvijoje paskelbta nemokia. Bendrovės atstovai sako sieksiantys, kad Latvijos teismo sprendimas būtų atšauktas ir teigia, kad jis bendrovės veiklos nesutrikdys.
Parduotuvė „Iki“
Parduotuvė „Iki“ / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Rygos Kuršo apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė, kad „Palink“ yra nemoki bendrovė. Informaciją 15min.lt apie teismo sprendimą patvirtino „Iki“ atstovas spaudai Valdas Lopeta.

Bankroto bylą prieš „Palink“ pradėjo privatus asmuo Sergejus Guščinas dėl to, kad bendrovė esą nesumokėjo statybos įmonei  „Landekss“ už statybos paslaugas.

Tačiau „Palink“ teigia nesanti skolinga bendrovei, Latvijos naujienų agentūros LETA informaciją cituoja Telegraf.lv.

Papildyta 13 val. 22 min. Db.lv rašo, kad „Palink“ atstovas Latvijoje pranešė, kad bendrovės parduotuvės veikia įprastu ritmu, teismo sprendimas joms jokios įtakos neturi. Toliau bendrovės veikla priklausys nuo paskirto bendrovės administratoriaus sprendimų.

„Palink“ generalinė direktorė Dace Zundure pažymi, kad pernai įmonė veikė sėkmingai – augo jos apyvarta, pirkėjų skaičius.

„Palink“ apyvarta 2010 metais siekė 73 mln.  latų – 66 proc. daugiau nei 2009 metais.

Bendrovės akcininkai per ateinančius penkerius metus į prekybos tinklų plėtrą Lietuvoje ir Latvijoje ketina investuoti 122 mln. latų.

„Tai patvirtina bendrovės mokumą ir stiprias pozicijas Baltijos šalių rinkoje“, – sakė D.Zundure.

Financenet.lv rašo, kad 2010 metais  „Palink“ patyrė 3 mln. latų nuostolių, o 2009 metais nuostoliai siekė per 8 mln. latų.

Papildyta 15 val. 25 min. Situaciją komentuoja „Iki“ atstovas Valdas Lopeta:

„Palink” yra viena iš dešimties didžiausių kompanijų Baltijos šalyje. Mes turime stiprų finansinį pagrindą, aukštą reputaciją tarp partnerių, bankų, oficialių institucijų ir vartotojų. Per artimiausius penkerius metus Lietuvoje ir Latvijoje planuojame 600 milijonų litų investicijas.

Vien per 2012 metus planuojame 15 mln. Litų investicijas į mūsų veiklos plėtrą Latvijoje, todėl Latvijos teismo sprendimas, kad kompanija yra nemoki, mūsų nuomone, yra visiškas absurdas.

Galime atlyginti bet kokius įsipareigojimus savo partneriams. Jau pateikėme ir dar kartą pateiksime visus įrodymus apie įmonės mokumą   aukščiausioms Latvijos valdžios institucijoms ir tikimės, kad šis absurdiškas sprendimas bus atšauktas.

Garantuojame, kad šis Latvijos teismo sprendimas niekaip nepaveiks mūsų veiklos nei Latvijoje, nei Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius