Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bendrovei „Augma“ uždrausta realizuoti antrą pesticidais užterštų apelsinų siuntą šiemet

Apelsinai
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Apelsinai
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl didelio pesticido fenitrotiono kiekio Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bendrovei „Augma“ už teikti į Lietuvos rinką 59,6 tonos egiptietiškų apelsinų. Šiai bendrovei tai jau antrasis toks draudimas šiemet.

Kaip pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, bendrovė „Augma“ įpareigota minėtą apelsinų siuntą – 59,6 tonos – saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui. Pranešama, kad nei vienas šios siuntos apelsinų kilogramas į prekybą nepateko.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektoriai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, šių metų vasario 1 dieną atrinko bendrovės „Augma“ iš Egipto importuojamų apelsinų mėginius tyrimams.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad apelsinuose pesticidas fenitrotionas, kuris yra įtrauktas „ypatingai pavojingų“ pesticidų sąrašą, į  5 kartus viršijo didžiausią leidžiamą koncentraciją. Remiantis laboratorinių tyrimų duomenimis, egiptietiškų apelsinų siunta yra nesaugi ir yra netinkama žmonėms vartoti.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad bendrovei „Augma“ šiemet jau buvo uždrausta realizuoti Lietuvos rinkoje 72 tonų nesaugių egiptietiškų apelsinų siuntą, kuri buvo atvežta iš to paties tiekėjo Egipte.

 Bendrovė „Augma“ dėl importo reikalavimų pažeidimų įtraukta į padidintos rizikos grupę.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF informavo Europos Komisiją apie nesaugius apelsinus.

 

informacija
AUGMA, UAB
Vadovas: Linas Zaveckis Darbuotojų sk.: 161 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką