Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Beprotybė: Murmanske euras pardavinėjamas už 150 rublių

Rusijos rublis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos rublis
Šaltinis: traders.lt
0
A A

Per pirmadienio prekybą Amerikos doleris Rusijos rublio atžvilgiu sustiprėjo net apie 13 procentų, arba daugiau nei septyniais rubliais. Tai reiškia, kad niekas nebenori rublių. Tuo tarpu Rusijos Centrinio banko atstovai į tai sureagavo antradienio naktį gerokai padidindami bazinę palūkanų normą. Antradienį rublio kursas ir toliau krenta. Rusijos žiniasklaida praneša, kad 15 val. 13 min. Maskvos laiku euras kainavo 100,74 rublio.

Antradienį priešpiet už vieną eurą buvo mokama po 98,9 rublio, dolerį – 78,06 rublio. Dienos pradžioje doleris kainavo 58,26 rublio, euras – 72,78 rublio.

Tuo metu Rusijos žiniasklaida praneša, kad 15 val. 13 min. Maskvos laiku euras kainavo 100,74 rublio.

„Bloomberg“ duomenimis, daugiausia euras antradienį kainavo 99,55 rublio ir 100 rublių už eurą ribos neviršijo. Priartėjęs prie 100 rublių už eurą ribos, rublis pradėjo pamažu brangti.

Prieš metus euras kainavo 44,54 rublio, doleris – 32,48 rublio.

15 val. 16 min. Lietuvos laiku euras kainuoja 91,59 rublio, doleris – 73,33 rublio.

Murmanske eurą pardavinėja už 150 rublių

Antradienį, kai euras pasiekė 100 rublių už eurą ribą, valiutų keityklos eurą taip pat pardavinėja rekordiškai brangiai. Pranešama, kad Kaliningrade už vieną eurą prašoma 110 rublių.

Tuo metu Murmanske vienas euras kai kur kainuoja 150 rublių, praneša lenta.ru. Už tokią sumą jį parduoda „Murmansko socialinis komercinis bankas“. Tuo metu bankas superka eurą vos už 60 rublių.

Juodasis pirmadienis

Pirmadienio prekybos metu rublis nuosekliai silpnėjo dolerio atžvilgiu. Doleris vos per vieną prekybos dieną Rusijos nacionalinės valiutos atžvilgiu sustiprėjo net 12,76 procento iki 65,5965 rublio už vieną dolerį. Vienu metu jis buvo pabrangęs net iki 67,227 rublio už vieną dolerį, t.y. naujas absoliučiai rekordinis lygis.

Vienu metu už vieną eurą buvo mokama net po 83,1346 rublio.

Beje, pirmadienio prekybos metu rublis dolerio atžvilgiu susilpnėjo labiausiai nuo pat 1998 metų.

Gerokai rublio atžvilgiu pirmadienio prekybos metu sustiprėjo ir euras, t.y. jo vertė pašoko net 12,43 procento, arba daugiau nei devyniais rubliais – iki 81,5876 rublio už vieną eurą. Vienu metu už vieną eurą buvo mokama net po 83,1346 rublio.

Primena krizinius 1998 metus

Tuo tarpu kiek po vidurnakčio Lietuvos laiku pasirodė informacija, jog Rusijos Centrinio banko atstovai naktį susirinkę į neeilinį skubų posėdį nusprendė šalyje dar labiau kilstelti bazinę palūkanų normą nuo 10,5 iki net 17 procentų, arba labiausiai nuo pat 1998 metų, kuomet Rusija tapo nemoki.

Tolesnį rublio pigimą lemia dėl vis labiau pingančios naftos ir dėl pritaikytų sankcijų prastėjančios Rusijos ekonomikos perspektyvos.

Tai jau net šeštas kartas šiais metais, kuomet šioje šalyje buvo padidinta bazinė palūkanų norma. Prieš tai paskutinį kart ji buvo kilstelėta praėjusią savaitę.

Tokiu savo žingsniu Rusijos Centrinio banko atstovai akivaizdžiai nori pristabdyti rublio išpardavimą ir tuo pačiu atšaldyti investuotojų įkarštį, bei siekia sumažinti infliaciją.

Tolesnį rublio pigimą lemia dėl vis labiau pingančios naftos ir pritaikytų sankcijų prastėjančios Rusijos ekonomikos perspektyvos. Rusijos Centrinio banko atstovai pirmadienį pranešė, jog, jeigu naftos kaina sieks 60 dolerių už barelį, tuomet labai tikėtina, kad Rusijos ekonomika jau kitų metų pirmąjį pusmetį atsidurs recesijos būsenos, o per visus 2015 metus gali susitraukti net 4,5 procento. Tuo tarpu metinė infliacija šalyje kitų metų pradžioje gali šoktelti iki 11,5 procento.

Bijoma tolesnio kapitalo bėgimo

Be to, Rusijos Centrinio banko atstovai prognozuoja, kad per paskutinį šių metų ketvirtį iš šalies gali pasitraukti maždaug tokios pat vertės kapitalas kaip ir per pirmą ketvirtį. Prognozuojama, kad kitais metais iš Rusijos pasitrauks 120 mlrd. dolerių vertės kapitalo, 2016 metais – 75 mlrd. dolerių, o 2017 – 55 mlrd. dolerių.

Tuo pačiu pirmadienį vakare pasirodė informacija, kad Rusijos vyriausybė dėl pingančios naftos kitų metų suplanuotas biudžeto išlaidas ketina sumažinti dešimt procentų, kas leistų sutaupyti 1,5 trilijonus rublių arba 25,7 mlrd. dolerių.

Prognozuojama, kad kitais metais iš Rusijos pasitrauks 120 mlrd. dolerių vertės kapitalo.

Nors Rusijos Centrinis bankas, siekdamas palaikyti šalies nacionalinę valiutą, šiais metais jau išleido net daugiau nei 80 mlrd. dolerių, tačiau rublis dolerio atžvilgiu per šiuos metus jau atpigo net 49 procentais, t.y. labiausiai tarp visų pasaulio valiutų.

Tuo tarpu „Brent“ rūšies nafta pirmadienio prekybą baigė atpigusi 1,48 procento iki 60,56 dolerio už barelį, nors prekybos pradžioje iki pietų brango. Tuo tarpu „Crude“ rūšies nafta atpigo 2,92 procento iki 55,78 dolerio už barelį.

traders.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką