Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Biokuro gamintojai „Mestilla“ suteikta 146,7 mln. Lt paskola

Degalų rodyklė
sxc.hu nuotr. / Degalų rodyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

SEB bankas kartu su „DnB Nord“ banku ir banko „UniCredit Bank“ Lietuvos skyriumi biodyzelino gamintojai „Mestilla“ suteikė 42,5mln. eurų (146,7 mln. litų) paskolą. Visos lėšos skirtos bendrovės apyvartinėms lėšoms finansuoti ir bus naudojamos atsiskaitant už žaliavas, reikalingas biodyzelino gamybai.

Sindikuotą paskolą organizavo SEB bankas, suteikęs daugiau kaip pusę visos paskolos – 22,5 mln. eurų (77,7 mln. litų).

„Biokuro gamyba yra viena iš sparčiausiai besivystančių sričių degalų rinkoje, kadangi ekologiško kuro poreikis kasmet auga ir Vakarų Europos šalyse, ir Lietuvoje. Be to, prisidėdami prie šios srities plėtros, įžvelgiame teigiamą ekonominės naudą ir šalies ūkiui, nes, augant biokuro paklausai, didžiausia dalis žaliavų, reikalingų biodyzelino gamybai, lieka vidaus rinkoje“, – sakė Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

2007 metais bendrovė „Mestilla“ įgyvendino vieną didžiausių vadinamojo plyno lauko investicijų Lietuvoje – pastatė modernią biodegalų gamyklą.

„Šiais metais žemės ūkio produkcijos kainos pasaulinėje, o taip pat Baltijos šalių rinkose yra aukštos, reikalinga daugiau apyvartinių lėšų atsiskaityti už tiekiamas žaliavas. Todėl, gavus paskolos lėšas, bus galima operatyviai atsiskaityti su Lietuvos ir užsienio šalių rapsų ir rapsų aliejaus tiekėjais, nupirkti daugiau reikalingų žaliavų ir, žinoma, pagaminti daugiau ekologiško ir tvaraus produkto – biodyzelino“, – sakė Ramūnas Tinginys, bendrovės „Mestilla“ Prekybos ir marketingo direktorius.

„Mestilla“ per metus pagamina apie 100 tūkst. tonų biodyzelino. Apie 80 proc. produkcijos yra eksportuojama į Skandinavijos ir Vakarų Europos šalis, likusi dalis – maždaug penktadalis – tenka vidaus rinkai.

informacija
MESTILLA, UAB
Vadovas: Arūnas Zubas Darbuotojų sk.: 55 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką