Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 13d. 20:51

Birželį pelną žarstę pajūrio verslininkai vėliau sulaukė dūrio į paširdžius

Palangoje - besibaigiančio sezono ženklai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palangoje - besibaigiančio sezono ženklai

Puikiais orais prasidėjusi vasara džiugino pajūrio verslininkus – kai kurios nakvynę siūlančios bendrovės skaičiavo net 50 proc. didesnes pajamas nei pernai. O tada atėjo lietinga liepa ir darganotas rugpjūtis, šuniui ant uodegos nunešę Palangos verslininkų planus užsidirbti. Jie 15min pripažino, kad poilsiautojus iš pajūrio ginė ne tik blogas oras, bet ir visuotinis pasipiktinimas labai aukštomis kainomis, kurios bėgant vasarai tik mažėjo.

Skundai, kad tokios blogos vasaros Palangos verslininkai dar nematė, skamba kone kiekvienais metais ir jau spėjo tapti anekdotu.

Tačiau gali būti, kad šiemet skundžiamasi ne be reikalo – karštų dienų šią vasarą pajūryje buvo palyginti nedaug, o į sezono pabaigą orai visai suprastėjo.

Ilgąjį Žolinių savaitgalį Palanga pasitiko ištuštėjusi. Jei penktadienį dar buvo saulėta, tai šeštadienis primena gilų rudenį, o poilsiautojai miesto gatvėmis vaikšto apsirengę striukes ir susigūžę.

Akivaizdu, kad ilgasis savaitgalis prieš tai buvusių bjaurių savaičių atneštų nuostolių kompensuoti neleis.

Birželį žarstė pelną

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) 15min pateikta informacija apie verslininkų pajamas ne tik Palangoje ar kituose pajūrio kurortuose, bet visoje Klaipėdos apskrityje, taip pat – ir pačiame uostamiestyje, rodo, kad sezonas daliai verslininkų prasidėjo net geriau, nei pernai.

Klaipėdos apskrities VMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė 15min teigė, kad apgyvendinimo paslaugas teikiančios bendrovės per pirmąjį metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laiku pernai, gavo daugiau pajamų ir sumokėjo daugiau mokesčių.

Tam didžiausios įtakos turėjo birželio mėnesio rezultatai, kai sektoriaus įmonės deklaravo gavusios per 4,1 mln. eurų pajamų.

„Tam didžiausios įtakos turėjo birželio mėnesio rezultatai, kai sektoriaus įmonės deklaravo gavusios per 4,1 mln. eurų pajamų“, – pabrėžė ji.

Pasak G.Rimkienės, sausio – birželio mėnesiais apmokestinamų pardavimų pajamų verslininkai deklaravo 12,5 mln. eurų – 10 proc. daugiau nei tuo pat metu pernai.

Į biudžetą sumokėta mokesčių suma išaugo 14 proc., PVM prievolė – 16 proc.

Anot pašnekovės, septintadalio apgyvendinimo paslaugas siūlančių įmonių deklaruojamos pajamos tuo laikotarpiu augo daugiau nei 50 proc., tiesa, dalies įmonių pajamos mažėjo.

Įsigijo daugiau verslo liudijimų

„Šie statistiniai duomenys atspindi tik pirmo pusmečio rezultatus – įprastai šios veiklos įmonių rodiklius gerokai koreguoja liepos ir rugpjūčio rezultatai. Kadangi liepa ir rugpjūčio pradžia šiemet gerais orais nepasižymėjo, neatmetama, kad tai gali atsiliepti galutiniams sezono rezultatams“, – pabrėžė VMI atstovė.

Augimo tendencija turėtų išlikti ir liepos mėnesį.

Tačiau inspekcijos atstovė tikina, kad augimo tendencija turėtų išlikti ir liepos mėnesį, o koks augimas buvo liepą ir rugpjūtį, bus galima įvertinti tik gavus įmonių teikiamas PVM deklaracijas.

VMI duomenimis, privataus apgyvendinimo sektoriuje, sausio – liepos mėn. duomenimis, gyventojų sumokėtas Gyventojų pajamų mokestis, iš anksto sumokamas įsigyjant verslo liudijimus išaugo 16 proc. lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu ir sudarė 195 tūkst. eurų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo ramiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo ramiai

Tačiau 15min kalbinti Palangos verslininkai sakė, kad liepą ir rugpjūčio pradžioje jokio pajamų augimo nebus.

Viešbučių, restoranų ir kavinių verslu Palangoje užsiimanti Rūta Sakalauskienė 15min sakė, kad šis sezonas „truputį nepavyko“.

„Tokio blogo oro neprisimename“, – pabrėžė ji.

R.Sakalauskienė sakė, kad blogiausias šis sezonas turėjo būti pajūryje pastatytoms lauko kavinėms.

„Mes dirbame ir žiemą, todėl turime ir vidų normalų. O tiems, kurie išsinuomojo iš savivaldybės palapines paplūdimyje, turėjo būti blogai“, – teigė ji.

Jei liepa bloga, kartais rugpjūtis būna geras ir sezonas tęsiasi iki 25 dienos.

Verslininkė sutiko, kad birželis buvo geras, liepos pradžia – tragiška, tačiau liepos pabaigoje buvo gerų dienų, tuo metu rugpjūtį pašnekovė pavadino siaubingu.

„Mes tikėjomės, kad prasitęs sezonas. Jei liepa bloga, kartais rugpjūtis būna geras ir sezonas tęsiasi iki 25 dienos. O jei viskas normaliai – sezonas tęsiasi iki Žolinių“, – pasakojo R.Sakalauskienė.

Anot jos, orai pakoregavo ir kainas Palangoje.

Jei anksčiau viešbučiai nustatydavo kainas visam sezonui, tai dabar tapo lankstūs: „Dabar net savaitės bėgyje pradėjome reguliuoti. Iš sekmadienio į pirmadienį kaina krenta 20-30 proc., kad tik būtų užpildytos vietos. Nebeturime ilgalaikių užsakymų, žmonės atvyksta ilsėtis trumpesniam laikui.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo ramiai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo ramiai

R.Sakalauskienė sutiko, kad žmones galbūt išbaidė ir visuotinis pasipiktinimas didelėmis kainomis.

„Tačiau ne tik šių metų tradicija yra kalbėti, kad Palangoje labai brangu. Paskui nors ir reguliuoji kainas, darai akcijas, bet apie tai jau niekas neberašo“, – apgailestavo ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adelina Sabaliauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adelina Sabaliauskaitė

Privačiame sektoriuje poilsiautojus apgyvendinančios organizacijos „Palangos rūpestėlis“ valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė 15min sakė, kad ši vasara yra prasčiausia per 14 jos darbo metų.

Aš net netikėjau, kad šitaip gali būti.

„Aš net netikėjau, kad šitaip gali būti“, – atsiduso ji.

A.Sabaliauskaitė teigė pastebėjusi, kad šiemet populiariau vykti ilsėtis į kaimo turizmo sodybas, nei prie jūros.

Pašnekovė svarstė, kad tai galbūt patraukliau, nes nereikia maitintis kavinėse: „Žmonės į sodybas atvažiuoja su savo maistu. O Palanga yra vasaros pramogų sostinė, su savo maistu čia nevažiuosi.“

„Nėra žmonių. Pasižiūrėkite, kokia pasiūla yra internete – pilna pasiūlymų. Praeitais metais nebuvo vietų, viskas buvo užsakyta, net paprastų kambarių nebuvo galima rasti“, – visiškai nepelningu ilguoju Žolinių savaitgaliu piktinosi ji.

Pasak pašnekovės, apgyvendinimo kainos rugpjūčio viduryje Palangoje, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, smuko 40 proc. tačiau ir tai negelbėjo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką