TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Biržos laikmatis“: investuotojus neramina nesibaigiančios derybos tarp Graikijos ir jos kreditorių

Aleksis Cipras
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Aleksis Cipras
Šaltinis: 15min
0
A A

Derybose tarp Graikijos ir jos kreditorių nesimatant proveržio, pagrindiniai Europos akcijų indeksai vakar smuko (EURO STOXX -0,41 proc., Vokietijos DAX -0,62 proc., Prancūzijos CAC -0,24 procento), ketvirtadienį "Biržos laikmatyje" rašo SEB banko analitikai.

Graikijos ministro pirmininko Aleksio Cipro reformų pasiūlymą atmetusi „trijulė“ (Europos centrinis bankas, Europos Komija ir Tarptautinio valiutos fondas), šaliai pateikė pakoreguotas susitarimo sąlygas, kurias trečiadienį abi pusės įtemptai aptarinėjo.

Visgi apčiuopiamas progresas nebuvo pasiektas ir sutarta derybas pratęsti kitą dieną nuo 10 val. ryto Lietuvos laiku. Net ir pavykus susitarti iki ketvirtadienio 14 val. prasidedančio Europos vadovų tarybos posėdžio, išlieka didžiulė rizika, kad Graikijai po kelių mėnesių vėl prireiktų eilinės likvidumo injekcijos, nes dabartiniame pasiūlyme nėra numatyta dalinio skolų nurašymo. Primename, kad Graikija iki birželio pabaigos Tarptautiniam valiutos fondui privalo pe! rvesti 1,5 mlrd. eurų skolos.

Investuotojams kitapus Atlanto nerimaujant dėl lėto progreso derybose su Graikija akcijų rinkoje dominavo pardavėjai (S&P 500 -0,74 proc., DOW JONES -0,98 proc., NASDAQ -0,73 proc.).

Trečiadienį paskelbti pakoreguoti pirmojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) duomenys parodė, kad dėka didesnių gyventojų išlaidų, šalies BVP pirmąjį ketvirtį sumažėjo viso labo 0,2 proc., nors prieš tai skaičiuotas įvertis parodė 0,7 proc. smukimą.

Pagrindinės silpnėjusios ekonomikos priežastys išlieka atpigusi naftos kaina, kuri gerokai sumažino investicijas į energetikos sektorių, taip pat sustiprėjęs JAV doleris (šį ryt 1 EUR: 1,1196 USD) stabdantis produkcijos eksporto dydį.

Vertinant esamą JAV ekonominę padėtį FED valdybos narys Džeromas Povelas (Jerome Powell) pareiškė, kad yra apie 50 proc. tikimybė, jog ekonomika pagerės užtektinai, kad centrinis bankas jau rugsėjo mėnesį ryžtųsi padidinti bazinę palūkanų normą, kuri jau nuo 2009 metų pradžios yra istoriškai žemiausiame lygyje –  0,25 procento.

Baltijos šalių biržose trečiadienį buvo nedarbo diena, bet jau ketvirtadienį investuotojai turės progą įvertinti „Klaipėdos naftos“ pranešimą apie pasirašytą naują naftos produktų krovos sutartį su BNK (UK) Limited. Sutartis sudaryta iki 2016 metų spalio 31 dienos, su galimybe ją pratęsti dar vieneriems metams. Per minėtąjį laikotarpį bendrovė įsipareigoja perkrauti ne mažiau nei 1 mln. tonų mazuto, o 2014 metais „Klaipėdos nafta“ skelbia viso perkrovusi 5,6 mln. tonų naftos produkcijos. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad „Tallink Grupp“ akcijų pirkėjams nuo šiandien nebepriklauso teisė į 0,02 euro už akciją dividendus, todėl akcijų kaina turėtų koreguotis panašiu į dividendus dydžiu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką